Zonky investice do půjček

Zonky

Zonky.cz je on-line platforma, která zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí půjčit peníze. Na druhé straně jsou lidé, kteří jim je půjčit mohou. Tato platforma tedy funguje na bázi P2P (peer to peer). Zonky obě skupiny lidí propojí. Cílem je vynechat banky i nebankovní instituce a snaha nabídnout oběma stranám co nejvýhodnější úrok. Zonky.cz na vše dohlíží, hlídá právní náležitosti a půjčku zajišťuje technicky. Funguje jako podpora po celou dobu půjčky – pro investory i toho, kdo si půjčil. Než budeme pokračovat, musíme si vysvětlit systém P2P.

Základní informace:

 • nebankovní půjčka
 • půjčka 20,000 Kč – 500,000 Kč
 • i jako nový klient můžete využít maximální půjčky
 • úrok od 3,99%
 • doba splatnosti je 6 – 84 měsíců
 • peníze na účtu jsou do 3 dnů
 • vyplácí se na účet
 • nutnost doložení příjmů, kontroly registrů, zaměstnání
 • půjčka pro i cizince
 • půjčka bez ručení, bez exekuce
 • nutnost věk 18 + !!!

ⓘ Investovat na Zonky

bannery-brand-blue-250x250-1498804594.png

P2P (peer to peer)
Peer to peer, P2P nebo klient-klient (překlad: rovný s rovným) je označení pro počítačové sítě, ve které spolu komunikují přímo jednotliví uživatelé (klienti). Nepůsobí zde žádný hlavní centrální server či servery, všechny uzly sítě jsou si zde rovnocenné a působí v podstatě současně jako klienty a servery pro jiné klienty. To znamená, že každý počítač, který se k síti P2P přidá se stává klientem i serverem. Jedná se o decentralizovanou komunikační platformu, ve které má každá strana stejnou hodnotu a stejné možnosti. V současnosti se P2P vztahuje hlavně na výměnné sítě, díky kterým si mohou uživatelé vyměňovat data.
P2P půjčky
P2P půjčky fungují na základním principu peer to peer – to znamená klient-klient. Jde tedy o projekty, ve kterých uživatelé půjčují jiným uživatelům. Je zde obrovský rozdíl oproti bankovním i nebankovním společnostem, P2P půjčky zařizují prověřené firmy a o všechno ohledně půjčky se i starají, od začátku až do konce. Jedním klientem jsou lidé, kteří potřebují půjčit peníze. Druhým klientem jsou lidé, kteří se stanou investory, své peníze půjčí a tak je i zhodnotí.
Zonky – historie
Za tímto projektem stojí bývalá šéfredaktorka IHNED.cz Lucie Tvarůžková, a založila ho v červnu roku 2015.
Hlavním investorem je inovační fond Home Credit Lab patřící pod Home Credit, skupina PPF.
Od dubna 2017 již tento projekt spravuje Home Credit a Lucii Tvarůžkovou nahradil Petr Novák.
Během prvního roku fungování si lidé vzájemně vypůjčili cca 600 miliónů korun, na konci roku 2017 se jednalo o necelé 2 miliardy.

ⓘ Investovat na Zonky

bannery-brand-blue-250x250-1498804594.png

Proč investovat?
Při investici na Zonky.cz můžete očekávat solidní zhodnocení – průměrné zhodnocení portfolia je totiž 6,03 % p.a. Zonky nabízí investorům přístup ke třídě úvěrů, která byla až do nedávné doby dostupná pouze bankám a velkým institucím. (Nám se aktuálně daří zhodnocení portfolia 8,5% ročně)
Dále můžete očekávat měsíční příjem – Každý měsíc s každou splacenou částkou od lidí půjdou úroky přímo vám, ne bance. Jelikož lidé, kteří si půjčili, musejí splácet každý měsíc, tak i lidé, kteří někomu půjčili dostávají platby a jistiny úroků každý měsíc.
Navíc investice na Zonky.cz nese velmi nízké riziko. 97% zainvestovaných půjček na Zonky je pravidelně spláceno, 86% půjček nebylo po splatnosti ani den. Na každé půjčce se jeden investor může podílet od 200 do 5,000 Kč.
Jak se stát investorem?
Stačí se zaregistrovat. Registrace trvá jen několik minut. Budete k tomu potřebovat dva doklady totožnosti a číslo vašeho ČESKÉHO bankovního účtu. Chce-li investovat cizinec, musí mít založený český bankovní účet.
Poté již můžete investovat, nemusíte investovat sta tisíce korun, postačí vám 200 Kč. Ani nemusíte mít žádné zkušenosti.
Jednoduše si prohlédnete „tržiště“, kde jsou žádosti o půjčky od uživatelů. Je zde částka a také k čemu chce uživatel danou půjčku využít.

Když poptávku rozklikněte, zobrazí se vám tyto informace:

 • kolik potřebuje a kolik už má
 • kolik lidí už investovalo
 • roční úrok
 • délka splácení
 • zhodnocení rizika
 • ověření

ⓘ Investovat na Zonky

Hledej podobné články jako Zonky investice do půjček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *