Zakladatel Litecoinu Charlie Lee prodal všechny své LTC

Charlie Lee, bývalý ředitel Coinbase, prodává téměř všechny své podíly v Litecoinu (LTC), který založil v roce 2011. Lee své rozhodnutí vysvětlil tím, že se chce vyhnout se střetu zájmů, který vychází z jeho vlivu a postavení jako zakladatele LTC. Toto prolášení Charlie Lee zveřejnil na Twitteru i přesto, že říkal, nebude o LTC tweetovat. Byl totiž v minulosti kritizován, že jeho tweety manipulují s cenou. Snad i proto Lee přiznává, že jeho postavení představovalo střet zájmů a držení LTC ukončil.

Zatímco nyní je LTC špíše strojem na vydělávání peněz, původním cílem společnosti Litecoin bylo stát se stříbrem, pokud budeme Bitcoin brát jako zlato. LTC bylo navrženo tak, aby byla jednodušší těžba a levnější transakce a aby mohla být v budoucnu tato kryptoměna používána pro obchodování a použití v reálném světě.

One thought on “Zakladatel Litecoinu Charlie Lee prodal všechny své LTC”

  1. Tak pro něj dobře, že prodal za nejvíc. Uvidíme co udělá v průběhu roku. Někdo predikuje LTC cenu $150 (kterou imho Litecoin nyní drží), někdo ho vidí za hranicí $1000. Rozhodně se jeho podíl v portfoliu neztratí. Zvlášť teď je doba na nákup jako vyšitá 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *