Vysoký manažer PayPalu věří Bitcoinu

V rozhovoru s časopisem The Wall Street Journal, zveřejněným v pondělí 19. února, výkonný finanční ředitel společnosti PayPal John Rainey se pozitivně zmínil o použití Bitcoin (BTC) jako budoucím populárním platidle.

Rainey též připoměl, že PayPal v roce 2015, jako jedna z prvních společností, akceptovala Bitcoin ve své platformě Braintree. Nicméně Rainey dodává:

„Vzhledem k volatilitě není bitcoin aktuálně spolehlivá měna pro transakce, protože pokud jste obchodník a máte 10% ziskové rozpětí a akceptujete bitcoin, který následně klesne o 15%, tak jste na této transakci ve ztrátě.“

V reakci na otázku, zda budou kryptoměny někdy populární pro provádění plateb, řekl Rainey WSJ, že existuje „velmi vysoká pravděpodobnost“, že se to stane:

„Technologie je skutečně slibná. Domnívám se však, že to bude trval ještě roky, než uvidíme přijetí kryptoměn a jejich všudypřítomnost, které z nich udělají formu platidla, které se používá každý den.“

Spoluzakladatel společnosti PayPal Max Levchin v prosinci loňského roku uvedl, že přestože si myslí, že technologie Blockchain je revoluční, zatím „nemá jednoznačný názor“ na budoucnost Bitcoinu.

 

Hledej podobné články jako Vysoký manažer PayPalu věří Bitcoinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *