Vložení peněz do zlatých a stříbrných mincí má v dnešní době velký smysl

Existuje celá řada možností, kam můžete investovat vydělané peníze a úspory, aby postupně došlo k jejich zhodnocení. Mezi doporučené lze rozhodně zařadit zlaté a stříbrné mince.

Neriskujete ztrátu peněz

Oproti jiným investičním příležitostem pro investiční zlato a stříbro platí fakt, že je zde takřka nulové riziko ztráty peněz. Stačí si porovnat tento druh investice kupříkladu s nákupem akcií. U akcií sice máte možnost vydělat mnohdy závratnou sumu, ale platí zde i pravý opak. V případě unáhleného a neuvážené nákupu akcií firmy klidně přijdete během pár měsíců či let o všechny peníze, protože firma, jejíž akcie vlastníte, ztratí svoji hodnotu, zbankrotuje, případně ji postihnou jiné negativní ekonomické vlivy.

Pro investiční stříbrné a zlaté mince toto rozhodně neplatí. Drahé kovy jsou vysoce ceněnou komoditou už od starověku. A vzhledem k jejich omezeným zásobám a zvyšující se poptávce je stoprocentně jisté, že si svoji hodnotu minimálně udrží, ba ji spíše navýší.

Drahé kovy mají stabilní hodnotu

Důležité je rozhodně zmínit i fakt, že investiční stříbro a zlato nepodléhá inflaci tak, jako je tomu v případě peněz. Proto je lepší si pořídit zlaté a stříbrné mince, nežli abyste své úspory nechali jen tak ležet ladem na bankovním účtu, v horším případě dokonce třeba pod polštářem, jak to dělaly naše babičky.

Investiční zlato a stříbro je na prodej u společnosti AuPortal

Pozitivní je fakt, že stříbrné a zlaté mince si lze zakoupit velmi snadno, a to i online. V České republice a na Slovensku to umožňuje společnost AuPortal, jež patří mezi přední obchodníky s drahými kovy v těchto zemích. V současné době v její nabídce naleznete kromě jiných třeba stříbrnou a zlatou minci Australian Swan, která je mimořádně oblíbená mezi sběrateli po celém světě. Není divu, protože vždy vychází v limitované edici pouhých několika tisíc kusů pro celý svět. Nyní tak máte jedinečnou příležitost si tuto cennou minci pořídit i vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *