Top portfolio krypto měn 2018 – výběr a strategie – 1.díl

Top portfolio krypto měn

Rozhodl jsem se zveřejnit svojí strategii a portfolio pro rok 2018. Nejsem kovaný trader, který by se živil krátkodobým investováním, proto jsem se rozhodl pro minimálně roční držení portfolia. V rámci strategie, která bude popsána níže jsem připraven při určitých zvýšeních cen měn, část držené měny prodat. Portfolio jsem bulvárně pojmenoval Top portfolio 2018, zní to sice světácky, ale pro nadcházející rok to je moje Top portfolio krypto měn a snad bude úspěšné 🙂

K obchodování s krypto měnami jsem se dostal vcelku pozdě a největší boom už jsem nestihl. Nicméně na nákup portfolia jsem si vyhradil $17410 (365 500,-Kč), které jsem z velké části získal úspěšnými nákupy a prodeji krypto měn.

Tento seriál mapuje moje portfolio, tudíž moje riziko ztráty. Není myšlen jako doporučení pro váš nákup. Pokud některé tipy použijete ve svých obchodech, tak jen na vlastní riziko. Investice do krypto měn jsou a budou velmi rizikové a doporučil bych vám investovat jen takovou sumu, o kterou jste ze sta procent ochotni přijít (samozřejmě je možnost, že výnos bude zajímavý).

Základní strategie je držet měnové portfolium minimálně do začátku příštího prosince (2018), aby se daly měny prodat před případným vánočním výprodejem. Celé portfolio a práce s ním bude k vidění na Cryptocompare, aby jste mohli naživo sledovat vývoj tohoto Top portfolia krypto měn 2018. Případné prodeje budou(pouze na Cryptocompare, pro přehlednost) drženy v ekvivalentní krypto měně k dolaru, což je Tether (USDT).

Nákup krypto měn


Strategie nákupu

Nákupy budu provádět na burzách Bitstamp.net, Kraken, Binance, Bitfinex a HitBTC. Výběr coinů jsem z prováděl z velké části na základě analýz a znalosti trhu, doporučeními zkušených krypto burziánů, z části z osobní zaujatosti technologií, cílem a zázemím měny a z velmi malé části náhodným výběrem (při nízkém množství nákupu měn, které mají aktuálně prachbídnou hodnotu, ale třeba se zadaří).

A tým – prověřená kvalita s vysokou možností stabilního růstu

Větší část portfolia tvoří již zaběhnuté měny, u kterých je možný potencionál dalšího růstu. V tomto balíku měn se nachází Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Iota (IOT), Stellar (XLM), Monero (XMR), Monaco (MCO), Neo (NEO), Cardano (ADA), Komodo (KMD), Ethereum Classic (ETC), Lisk (LSK), DigitalCash (DASH), Quoine Liquid (QASH) a Binance Coin (BNB).

Nakoupené množství jednotlivých měn se snižuje od prvních jmenovaných kdy balíky Bitcoinu či Ripple jsou kolem $4000, až po nejmenší množství u měn DASH, QASH a BNB.

B tým – kvalitní měny s možností velkého růstu

Vybrané měny z B týmu mě zaujali či mají podle zkušených traderů potencional, ale bohužel už mi v rozpočtu nezbyl dostatek prostředků, abych udělal větší nákup a při tom nechal portfolio hodně diverzifikované.

V tomto poli se nacházi měny jako jsou Verge (XVG), Eidoo (EDO), Bitcoin Cash (BCH), ZCash (ZEC), DigiByte (DGB), EOS (EOS), Waves (WAVES), DogeCoin (DOGE) a Stratis (STRAT).

C tým – spekulativní měny, které jsou do počtu, ale mohou překvapit

Tato část portfolia je v podstatě vybraná náhodně dle aktuální oblíbenosti a u některých, kterých je v portfoliu za pár dolarů a méně, dokonce vybráno podle nejnižší ceny z balíku měn na burze. Tato část portfolia je vyloženě spekulativní, bez hlubších znaků a možností růstu. Čistě kolo štěstěny , ale i sumy za které byli měny koupeny jsou minimální.

Jedná se o měny Status Network Token (SNT), Golem Network Token (GNT), Tronix (TRX), AventCoin (AVT), Yoyow (YOYOW), Qtum (QTUM), Bitcoin Gold (BTG), Streamr DATAcoin (DATA), Metaverse (ETP), Nxt (NXT), ByteCoin (BCN), DigitalNote (XDN), IndiCoin (INDI), LIFE (LIFE), Cappasity (CAPP), Fujinto (NTO).

Jednotlivé měny mám částečně uložené v peněženkách, hw bankách, některé z C týmu přímo na burzách. Podíl z měn A a B týmu, které podléhají případnému podílu prodeje při zvýšení ceny (viz. Strategie prodejů níže), mám rozdělené v peněženkách a na burze tak, aby šla automatizovaně nastavit prodejní strategie.

ⓘ Celé portfolio je k nahlédnutí na Cryptocompare.com

Prodej krypto měn


Strategie prodejů

V rámci nabírání zkušeností s obchodem s krypto měnou jsem dospěl k závěru, že je lepší stanovit si dopředu jasnou strategii a držet se jí. V rámci trhu s krypto měnou probíhají vcelku pravidelné nárůsty a následné korekce ceny třeba i o 50%. Stanovením a držením se pevné strategie se alespoň v nějaké míře dá eliminovat faktor pocitů a nálad člověka. Stanovení a držení se jasné strategie je také doporučení zkušených traderů.  Prodeje se budou týkat jen měn, které byli zakoupeny v množství větším než $100.

Strategii prodejů jsem si stanovil do několika vrstev:

2x – Dvojnásobná hodnota měny

Pokud hodnota měny překročí dvojnásobně pořizovací cenuprodám 1/5 aktuálního množství měny do FIATu (standardní měna) v tomto případě do dolaru.

Z jednotlivých vrstev je tato nejvíce pravděpodobná u jednotlivých měn. Nejlépe slouží spolu s případným dokupen(viz. Strategie dokupování níže) k určitému zajištění proti náhlému dump/pump(nakoupení obrovského množství měny zvýšení ceny a následný výprodej, který měnu zase pošle k zemi, takto pracují někteří investoři, zvláště pak ti kteří mají už před touto akcí nekoupeno velké množství dané měny) efektu a jednoduchému vytěžení zisku z takové situace.

5x – Pětinásobná hodnota měny

Pokud hodnota měny překročí pětinásobně pořizovací cenuprodám 1/5 aktuálního množství měny do FIATu (standardní měna) v tomto případě do dolaru.

Při tomto zhodnocení měny již začínají být zisky zajímavé, proto není od věci si je pojistit.

10x – Desetinásobná hodnota měny

Pokud hodnota měny překročí desetinásobně pořizovací cenuprodám 1/5 aktuálního množství měny do FIATu (standardní měna) v tomto případě do dolaru.

Pokud nastane to výjimečná situace, tak už uložený podíl ve FIATu bude dávat naději na výrazné zhodnocení celého portfolia.

NNx – N krát desetinásobné zhodnocení měny

Pokud hodnota měny výrazně stoupne až na další násobek desetinásobku (například 20x základní cena, 30x základní cena atd.) – prodám 1/10 aktuálního množství měny do FIATu (standardní měna) v tomto případě do dolaru.

Tímto způsobem, pokud by se měny zhodnocovaly, zajistím případné propady a ztráty z jiných měn.

Prodejní kanály mohou být nastaveny Sell order příkazy na burzách na danou prodejní cenu a daný podíl měny, případně ručně pokud není zbytí.

Opětovné prodeje na dané vrstvě jsou možné pouze pokud proběhlo dokoupení měny.

Strategie dokupování krypto měn


Strategie dokupování

Pokud se již u některé měny povedlo, díky zvýšení ceny, provést Prodej dle nastavených pravidel, nastavím, pro případné dokoupení při pádu ceny Buy order na cenu o 25% nižší než prodejní na stejné množství měny jako jsem prodal. Pokud by u měny proběhla korekce, mohu tak získat zpět dané množství, které bylo prodáno, ale za cenu o 25% nižší. Tím získám zase dostatek měny na případné prodejní aktivity, které se tím, že proběhl zpětný dokup na dané vrstvě znovu aktivují. Jako bonus se mi bude hromadit likvidita ve FIATu jako zisk.

Vyhodnocení portfolia a zisku

V dalších dílech vám budu přinášet pravidelné informace o případných prodejích a dokupování jednotlivých měn. Také budu publikovat pravidelné měsíční zhodnocení portfolia a strategie.

Na závěr 1.dílu tohoto seriálu už mě jen napadá, popřát si ať se daná strategie vydaří a vybrané portfolio ať roste 🙂

Pokud máte jakékoliv dotazy či nějaké zajímavé komentáře, rád si v komentářích přečtu. Otázky rád zodpovím a případné komentáře ať kladné či záporné si rád přečtu či s nimi budu polemizovat. Stačí napsat do komentářů pod článkem.

ⓘ Celé portfolio je k nahlédnutí na Cryptocompare.com

cryptocompare.com
Top Portfolio 2018 na Cryptocompare.com

Další díly našeho seriálu o krypto měnách a investování

5 thoughts on “Top portfolio krypto měn 2018 – výběr a strategie – 1.díl”

  1. Hezký článek. Ale divím se, že dáváš nejvíc do bitcoinu, který podle mého názoru nepůjde tolik nahoru. Já si myslím, že bitcoin je těžkopádný dinosaurus, který těží jen z toho že je nejznámější. Ale to nebude trvat věčně. Ostatní kryptoměny mají daleko větší potenciál. Jinak co se týče ostatních měn, co máš v seznamu, tak to jsou všechno trefy do černého. Nic tam nechybí. Osobně tipuju největší zhodnocení u ripple a iota.

    1. Máte sice pravdu, ale bitcoin je také nejosvědčenější ze zajetých kryptoměn a dostává se do kategorie držitele hodnoty. I když prochází dočasnými turbulencemi, tak růst je v ročním pohledu celkem stálý.

    2. Děkuji za pochvalu. Bitcoin tam mám trochu z nostalgie, nicméně si myslím, že by mohl letos dvojnásobek udělat (nicméně přemýšlím, že strategii upravím pro Bitcoin, že již při double cenně prodám polovinu). Uvidíme, snad je můj odhad správný. Lehký problém mám i s některými měnami, které chtě nechtě jsou na BTC navázané při případném prodeji (zatím jsem to řešil částešným přeprodejem do FIATu), více bude v dalším díle zítra v sobotu.

  2. Golem tě nezaujal? vyměnil bych klidně místo doge, kterej imho má nejlepší za sebou i vzhledem k tomu že na něm neprobíhá žádný vývoj co vím

    1. Ahoj, Golemu (GNT) mám v portfoliu nějaké menší množství. Nějaké informace o potencionálu této měny jsem měl, ale příliš mě nenadchly. Respektive nepřiměly mě investovat do ní více peněz, které bych musel vzít na úkor jiné měny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *