Top portfolio krypto měn 2018 – první hodnocení růst o 46% – 2.díl

Top portfolio krypto měn

První průběžné hodnocení portfolia na rok 2018 je docela příjemné. Celkově portfolio od 25.12.2017 vzrostlo o pěkných 46%. Růst za 14 dnů o $8200 je vcelku slušný při portfoliu, které není postaveno na denním tradingu.
Během prvních 14 dnů jsem již udělal prodeje podle nastavené strategie a to u nejvíce rostoucích měn ze týmu měn A. Proběhly už také korekce některých měn, které silně vyrostly, ale o tom v dalších částech článku.

ⓘ Celé portfolio je k nahlédnutí na Cryptocompare.com
Portfolio celkem 1. týden 2018

Aktuální růsty a propady měn z portfolia

Některé měny vyrostly opravdu raketově, v podstatě se ukázalo, že napříč všemi skupinami jsou zajímavé kusy. Samozřejmě přijdou na jednotlivé rostoucí měny i korekce, ale s tím je potřeba v dlouhodobém výhledu počítat a zbytečně se tím nenervovat. Většinou si část své zvýšené hodnoty ponechají a některé se po korekcích opět vydají vzhůru.

A tým – prověřená kvalita s vysokou možností stabilního růstu

Z toho balíku měn se nejvíce dařilo Ripple (XRP) s přírůstkem 180%, Ethereum (ETH) s přírůstkem 40%, Iota (IOT) s přírůstkem 16%, Stellar (XLM) s přírůstkem 220%, Monero (XMR) s přírůstkem 20%, Neo (NEO) s přírůstkem 60%, Cardano (ADA) s přírůstkem 160%, Komodo (KMD) s přírůstkem 18%, Ethereum Classic (ETC) s přírůstkem 13%, Quoine Liquid (QASH) s přírůstkem 110% a Binance Coin (BNB), který hlavně v posledních dnech vzrostl o 90%.

Naopak největší propadák je zatím Litecoin (LTC), který je sice plus mínus na nule s růstem, ale až po nedávném nárůstu jinak se držel až 20% mínus.


B tým – kvalitní měny s možností velkého růstu

V této selekci měn až na pár vyjímek je spíš stagnující  cena. Zajímavě se zhodnotilo Eidoo (EDO) s přírůstkem 40%, DigiByte (DGB) s přírůstkem 95%DogeCoin (DOGE) s pěknými 50% plus.

Zatím největším propadákem je Bitcoin Cash (BCH)  s propadem o skoro 30%. Překvapila mě také stagnace Verge (XVG), ZCash (ZEC) a Stratis (STRAT). Snad se tyto měny vzpamatují.

C tým – spekulativní měny, které jsou do počtu, ale mohou překvapit

Jelikož jsem o této skupiny nic moc nečekal a bylo to spíše taková ruleta, tak mě překvapili některé měny, které raketově vyrostly. Nejprogresivnější v růstu jsou Status Network Token (SNT) s přírůstkem  200%, Tronix (TRX) s raketovým přírůstkem 525%, AventCoin (AVT) s přírůstkem 95%, Yoyow (YOYOW) s přírůstkem 85%, Streamr DATAcoin (DATA)s přírůstkem 45%, Metaverse (ETP) s přírůstkem 84%, ByteCoin (BCN) s přírůstkem 150%, DigitalNote (XDN) s přírůstkem 235%Cappasity (CAPP) s přírůstkem 100%, Fujinto (NTO) s přírůstkem 60%.

Naopak propadákem jsou Nxt (NXT) s propadem 58%,  IndiCoin (INDI) s propadem o 59% a BitcoinGold (BTG) s propadem o 39%.

ⓘ Celé portfolio je k nahlédnutí na Cryptocompare.com

Růst portfolia od 1.1.2018 v grafu
Růst portfolia od 1.1.2018 v grafu

První prodeje podle strategie

Díky raketovým růstů, jsem podle předem definované strategie v prvním díle Top portfolia 2018, provedl několik prodejů.

K prodejům 1/5 podílu došlo u měny Ripple (XRP) při cenně $2 a byl nastaven zpětný nákup za cenu $1,5 na stejný jako prodaný podíl. Další prodej proběhl u měny Stellar (XLM) při ceně $0,4075 také 1/5 podílu a nastaven zpětný dokup při případném pádu ceny. A ještě proběhl prodej 1/5 podílu měny Cardano (ADA) při ceně $0,8686 a nastavil jsem také případný opětovný dokup při pádu ceny.

Trochu mě trápí, že se mi díky prodejům Stellaru a Cardana nahromadily Bitcoiny, jelikož se dané měny obchodují s nimi. Volatilita Bitcoinu se mi nelíbí v kombinaci s držením Orderů na nákup, to co zbylo nad potencionální cenu dokupu (ač to nevypadá nyní, že by tyto měny padly až tak hluboko) jsem převedl do FIATu (dolary).

ⓘ Celé portfolio je k nahlédnutí na Cryptocompare.com

Celé portfolio k 6.1.2018
Celé portfolio k 6.1.2018

Celkově se portfolio vyvíjí skvěle a jsem až překvapen aktuálním růstem. Samozřejmě přijdou korekce a propady. Ale také další růst. Rozhodně to bude napínavá cesty za ziskem 😉

Nejvíce věřím v další růst Ripple (XRP) ,Neo (NEO), Tronix (TRX) a Binance Coin (BNB), ale další samozřejmě také mohou jít 😉

Další díly našeho seriálu o krypto měnách a investování

8 thoughts on “Top portfolio krypto měn 2018 – první hodnocení růst o 46% – 2.díl”

 1. Dobrý den, vaše strategie se mi po delším přemýšlením nad modelem a prošvihnutí dobrých prodejů,

  hodně líbí a shoduje se s mou představou. Mám jenom lehký problém z jaké „pořizovací hodnoty

  měny“ vycházet při prodejích. Jestli z původní výchozí pořizovací, nebo zohledňovat (průměrovat?)

  následně při dalších prodejích i pořizovací cenu dokupů? Předem díky za případnou odpověď. S přáním příjemného dne. Miroslav Hostaša

  1. Dobrý den, děkuji za pochvalu. Nicméně z pohledu aktuálních korekcí a propadu cen na dno, se i naše strategie jeví jako zbytečně pro holderská, přemýšlím o úpravě při dvojnásobku ceny na prodej třetiny držené měny. To by mohlo přinést větší zisky.
   Jinak vycházíme z nákupní ceny dané měny, ale je samozřejmě otázkou jestli nepostupovat selektivně a při například dvojnásobné cenně Btc neprodat větší balík. Hezký den

   1. Omlouvám se, ještě přece jenom jeden doplňující k „nákupní ceně“. Příklad: Nakoupím 100ks mincí za cenu 10$/ks. Cena stoupne na 30$/ks, prodám 20ks (20%). Zpětně

    dokoupím stejné množství (20ks), ale s cenou o 25% nižší (22,5$) než byla prodejní. V této chvíli mám v portfoliu 80ks mincí za původní cenu 10$/ks a 20ks za novou

    cenu 22,5$/ks. Průměrná nákupní cena celého portfolia se tak zvýší a je pak tedy 12,5$/ks. Při dalších prodejích a nákupech se pak dále mění. Jestli tedy pak

    zohledňovat i tuto vlastnost a použít původní nákupní cenu, nebo např lépe použít průměrovanou, nebo jinak? Jenom spíš myšlenka a o váš názor.

    1. Zádrhel v „nákupní ceně“ už se mi uležel. 🙂 Vyřešil jsem to automatizovaným výpočtem váženého průměrem aktuálních počtu mincí a jejich nákupních cen, aktualizovaném při každém nákupu a prodeji standardně v excelu. Ještě jenou díky za váš článek o strategii a pošťuchnutí.

  1. Dobry den, asi to bude tím, že jsme nakupovali za lepší cenu než vy 😉
   ps: omlouvám se za pozdní odpověď, měli jsme celopodnikovou dovolenou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *