Ruské ministerstvo financí legalizuje obchodování s kryptoměnami, centrální banka nesouhlasí

Ministerstvo financí Ruské federace (Minfin) předložilo návrh zákona o digitálních aktivech, který definuje a zavádí regulační systém pro kryptopořady, ICO, těžbu a obchodování. Informoval o tom dnes místní tiskový zpravodaj TASS.

Ruská centrální banka nicméně s tím, že by obchodování s kryptoměnami mělo mít zákonnou oporu,s ministerstvem financí nesouhlasí. Podle centrální banky by pravidla pro obchodování s digitálními měnami měla platit pouze pro tokeny, které přilákají finanční investice.

Autoři zákona jsou však přesvědčeni, že právní úprava kryptoobchodovíní by snížila rizika podvodů a poskytne fiskální transparentnost, což by mělo zvýšit daňové příjmy vlády. Naproti tomu zakázání obchodování s kryptoměnami by způsobilo situaci, kdy jsou kryptoměny používány k nezákonným účelům.

Podle podmínek zákona kryptoměny představují digitální finanční aktivum, které nelze v Rusku použít jako platbu.

Co se týče obchodování kryptoměn za FIAT měnu jako je ruble nebo jiné, tak Minfin tvrdí, že chrání práva nekvalifikovaných investorů tím, že povoluje obchodování pouze prostřednictvím autorizovaných burzovních operátorů.

Pokud jde o ICO, coiny mohou být vydávány právnickými osobami nebo jedinými majiteli za účelem fundraisingu. Podle dokumentu neprofesionální investoři nemohou investovat více než 50 000 rublů, což odpovídá přibližně 900 dolarům (na každé ICO).

Konečná verze zákona byl měla být vydána nejpozději 1. července 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *