Poptávka po Bitcoinu v Jižní Koreji roste

Poptávka po kryptoměnách se vrátila k růstu a Jižní Korea je opět jedním z největších trhů co se objemu obchodů týče.

Místní média uvedla, že po svátcích obchodování s Bitcoinem dosáhlo maximální hodnoty. Za posledních 24 hodin bylo více než 250 milionů dolarů v BTC bylo obchodováno na nejdůležitější korejské burze Bithumb.

Objem obchodů zaznamenaný 19.2. byl zatím nejvyšší v měsíci únoru, což naznačuje trvalý návrat k obchodování s kryptoměnami v Jižní Koreji. Více než 84 979 Bitcoinů bylo obchodováno v hodnotě 1,24 bilionu wonů. To je nejvyšší hodnota od 20. ledna, kdy bylo obchodováno s 80 829 BTC. Znamená to prudký nárůst (o více než polovinu) proti 16.2., kdy se obchodovalo 42 094 BTC a proti 17.2.2 kdy denní objem obchodování činil 58 329 BTC.

Během velkého propadu ceny BTC z 6. února klesl v Jižní Koreji objem obchodování více než kdekoliv jinde, avšak za méně než dva týdny se nyní objem zdvojnásobil. Objem transakcí se zvýšil s spolu s rostoucí cenou, kde cena 10 milionů wonů /  $ 9 300 USD za BTC byla pro mnoho investorů psychologickou hranicí.

Podle Coinmarketcap je Bithumb pátou největší burzou na světě s více než miliardou dolarů v denním obchodování. Ripple je v současné době nejvíce obchodovanou kryptoměnou na této burze s více než 300 miliony dolarů za posledních 24 hodin. To představuje 30% celkového objemu na této burze, následuje Bitcoin s 24% a EOS s 12,5%.

Hledej podobné články jako Poptávka po Bitcoinu v Jižní Koreji roste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *