Plánovaný zákaz obchodování kryptoměn v Jižní Koreji není definitivní

Prakticky všechny kryptoměny výrazně oslabují. A to pravděpodobně i na základě prohlášení o zvažovaném zákazu obchodování s kryptoměnami na burzách v Jižní Koreji. Jak ale ukazují nové zprávy, nemusí to být definitivní.

Vyskytly se totiž protichůdné zprávy, které kontrastují s tím, že jihokorejský ministr oznámil plány na vytvoření zákona, který má zakázat obchodování s kryptoobchodem v zemi.

Podle agentury Reuters jihokorejští úředníci pracují na dokumentaci, která znemožní obchodování s virtuálními měnami na místních burzách.

Ministr spravedlnosti parku Sang-ki řekl, že rozhodnutí přijde v návaznosti na diskuse a dohody mezi vládními útvary, včetně ministerstva financí a finančních regulátorů.

Reuters oznámil, že Sang-ki oznámil zákaz na tiskové konferenci, v němž uvedl:

„Existují velké obavy ohledně virtuálních měn a ministerstvo spravedlnosti v podstatě připravuje návrh zákona o zákazu obchodování s kryptoobchodem prostřednictvím burz.“

Nicméně, Joseph Young z Cointelegraph, dnes na svém osobním Twitteru informoval, s odkazem na místní zdroje, že jihokorejské ministerstvo strategie a financí nesouhlasí s návrhem ministerstva spravedlnosti o zákazu obchodování s kryptoobchodem v zemi. Mladí hlásí, že ještě musí být učiněno konečné rozhodnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *