Obchodování s bitcoinem – vyplatí se investovat?

Nákup krypto měn

Princip velkých burz je všeobecně známý. Tak jako můžete obchodovat s měnovými páry, můžete na burzách obchodovat i s kryptoměnami. Daytrading se stává populární napříč všemi uživateli, kteří chtějí na bitcoinu zbohatnout. Vyplatí se to?

Jak se obohatit na bitcoinech?

Hned na začátek je dobré vyjasnit si jednu věc – obchodování na burze je vždy riskantní. Neexistuje žádná zaručená strategie, jak vydělat miliony. Vše je o dobrém úsudku, načasování a také vašem úsilí.

Základní myšlenka daytradingu je zcela jednoduchá. Nakoupit bitcoin, když je jeho kurz momentálně nízko a prodat bitcoin, když cena vyroste nahoru. I když to zní velmi lehce, praxe je někdy zcela odlišná. Obchodování zabere množství času, který musíte využít ke sledování grafů či tvorbě různých technických analýz. Jestliže se budete obchodování věnovat profesionálně, je skutečně možné zbohatnout. Nemyslete si však, že každý obchod bude výhra. Statistiky hovoří, že i když přibližně polovina obchodů může být ve ztrátě, ve výsledku stále můžete být v plusu.

Proč se obchody nedaří?

Vždy, než začnete obchodovat, si musíte ujasnit, kolik jste ochotní ztratit. Pokud jste v daytradingu nováčci, neobchodujte s příliš velkými sumami. Hrozí totiž riziko, že jako nezkušení byste mohli přijít o vše hned na začátku. Nikdy neobchodujte bez předešlého průzkumu trhu. Takové transakce se rovnají hazardu. Pozor také na počet obchodů, které za den provedete. Záleží také na tom, s jakou kryptoměnou se snažíte obchodovat. Některé altcoiny mohou mít velmi nízkou cenu a mohou slibovat velký potencionální zisk, avšak s ním jde také ruku v ruce riziko, že proděláte úplně vše.

Obchodovat byste určitě neměli začít alespoň bez základních znalostí – naučte se analyzovat trh, osvojte si různé strategie. Přečtěte si knihy o obchodování, zkoušejte provádět daytrading s malými částkami. Až budete mít alespoň základy a pochopíte princip obchodování, potom teprve je šance, že na burze s kryptoměnami vyděláte slušné peníze.

A co vy? Jak se díváte na obchodování s kryptoměnami?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *