Obchodování s Bitcoin

Obchodování s Bitcoin

Bitcoin se zdá být dokonalým nástrojem pro investory z celého světa, včetně rozvíjejících se zemí, díky němuž mohou obchodníci realizovat ziskové obchody, které by nebyly možné před objevením fenoménu Bitcoinu. Aby se Bitcoin stal mainstreamem, je nutné, aby byl používán jako kterákoli národní měna – k placení za zboží a služby, k poskytování půjček, k burzovním obchodům a k získávání výnosů z investic.

Pokud se i vy rozhodnete obchodovat s Bitcoinem, uděláte určitý krok do budoucna. Výhoda obchodování s alternativní měnou Bitcoin spočívá v tom, že ke svému tradingu nepotřebujete žádného obchodníka s cennými papíry neboli brokera. S měnou můžete obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a nebudete potřebovat žádný speciální software. Bitcoin se tedy stává proměnlivým, výhodný oproti obchodování s akciemi nebo obchodováním na forexu, který označuje směnu cizích měn. Jaké kroky ale musíte podstoupit, abyste se stali úspěšnými obchodníky s Bitcoiny? V prvé řadě je potřeba zaregistrovat se na jedné z burz. Tímto si otevřete účet pro následné obchodování.

Než ovšem začnete obchodovat, musíte si pečlivě vybrat burzu, která se stane vaším domovem pro obchod. Takový výběr může být v některých případech důležitější, než samotné obchodování. Je hned několik faktorů, které musíte brát v potaz. Platí pravidlo, že ty burzy, které jsou na trhu nejdelší dobu, patří i mezi ty nejúspěšnější. Takové typy burz mají největší objem zobchodovaných Bitcoinů. Samozřejmě je i možné obrátit se na uživatele těchto burz. Informace z více zdrojů nikdy neuškodí a právě reference dokážou pomoci nejvíce.

Vyberte si svoji burzu

Mezi nejznámější evropské burzy patří beze sporu Bitstamp. Největší výhodou pro české zájemce je, že je burza často napojena i na některé Bitcoin bankomaty. Tato burza je úspěšně propojena se službou SEPA, přes kterou můžete zasílat své platby. Tímto obejdete banku a minimalizujete své poplatky za převod. Asijský trader si jistě bude pochvalovat burzu Huobi, která disponuje největším obratem měny za jeden den. Tento fakt z ní dělá celosvětově nejúspěšnější burzu vůbec. Burza se odlišuje od ostatních množstvím obchodovaných Bitcoinů, které jsou mnohem vyšší než u ostatních. Pokud ovšem hledáte tradici, historii, kde Bitcoin vzkvétal, určitě je pro vás pravím místem burza BTC-e. Burza je jednou z nejstarších na celém světě. Zde se Bitcoiny dostaly do podvědomí nových traderů. Díky své anonymitě nebyla v minulosti nikdy vykradena. Tím si udržuje i vysokou bezpečnost a kvalitu. Oproti ostatním burzám umožňuje BTC-e nákup a prodej i jiných alternativních měn, jako je například Litecoin. Na závěr kapitolky o burzách je nutné zmínit jednu z největších amerických burz vůbec. Tou je Bitfinex. Ta umožňuje obchodníkům trade na prvcích spekulací na pokles a za pomoci páky. Nyní se však burza potýká s problémy. Nedávno byla vykradena, čelí poklesu uživatelů a žalobám. Její osud je ve hvězdách.

Naučte se sledovat vývoj kurzu

Za předpokladu, že chceme s Bitcoinem úspěšně obchodovat, neobejdeme se bez sledování kurzu. Ten se mění opravdu každou chvílí a roli hrají mnohdy i minuty. Měna je opravdu velmi neustálená a nikdy si nemůžete být zcela jistí, jak se bude vyvíjet dále. Naučit se sledovat kurz se tedy stává životně důležitým krokem v úspěšném obchodování ve světě Bitcoinů. Na tuto činnost je doporučováno využívat externí webové stránky, které jsou pro takovou činnost přímo konstruovány. Je to tím, že sledovanost kurzu na stránkách burz je nepřehledná a jen málokdo se v ní dokáže orientovat. Ty nejspolehlivější grafy s vývojem kurzu má pak webová stránka BitcoinWisdom. Tato služba je propojena na jednotlivé burzy za pomoci speciálního API rozhraní.