Kurz Bitcoinu, Etherea a dalších kryptoměn na začátku července 2018

Predikce a kurzy kryptoměn léto 2018

Shrnutí pohybu cen kryptoměn na začátku léta 2018, analýza kurzů dle krypto burz Bitstamp a Binance.

Bitcoin (BTC) našel ke konci června svoje dlouhodobé dno na úrovni $5790 (24.6.2018 a 29.6.2018), po tomto dvojím doteku se cena začala šplhat výše až na aktuálních $6580 (5.7.2018).

Predikce dalšího vývoje je složitější, dle analýz grafů by mohla cena Bitcoinu (BTC) růst. Velkou neznámou je další působení velrybářů (držitelů obrovksého množství Bitcoinů), kteří dokážou cenu Bitcoinu (BTC) poslat opět níže, při svých masivních výprodejích, které se dají nazvat manipulací trhu.

Ostatní kryptoměny jsou bohužel tak pevně spjaty s kurzem Bitcoinu, že při prudkých propadech jeho ceny, padá rapidně i cena jejich.

Cena Etherea (ETH) se aktuálně pohybuje na úrovni $466, což je růst o více než 10% za poslední týden.

Ripple (XRP), který není klasickou decentralizovanou kryptoměnou se aktuálně pohybuje na hranic $0.478.

Zajímavá je aktuální cena Litecoinu (LTC), která je aktuálně na úrovni $83,8. Tuto hodnotu měl Litecoin (LTC) přesně před rokem.

Slibným směrem se vydal kurz Neo (NEO), které za posledních pár dnů posílilo o 35% až na současných $41.1.

Je čas na další nákup kryptoměn před dalším růstem? Období konce léta a podzimu a začátku zima bývalo každoročně žní na zisky z kryptoměn. Trh však, po loňském až příliš neopodstatněném krátkodobém růstu na svoje maxima, potřebuje čas na konsolidaci a korekce cen na uvěřitelnou hodnotu. Jsou náznaky, že již konsolidace proběhla, pokud se kurzy udrží alespoň měsíc ve stejném pásmu, můžeme očekávat další zdravý růst a nástup Institucionálních investorů (fondy, banky, investiční firmy), které by celému trhu mohly dodat stabilitu a sílu k růstu. Pokud bude cena ještě klesat, její dna bych viděl na úrovni $4500. Pokud bude cena držet aktuální pásmo, můžeme očekávat narůst do konce roku až na pěkných $8000-$9000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *