Kryptoměna VeChain (VEN)

VeChain (VEN)

VeChain je jeden z nejrychleji rostoucích projektů, který je založený na technologii blockchainu. Jeho hlavním cílem je uchovávání informací o autentičnosti fyzických výrobků. Tvůrci VeChain se tak snaží o vytvoření plně decentralizovaného důvěryhodného ekosystému, který by byl přínosný nejen pro zákazníky, ale také pro mnohé výrobce.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Výhody VeChain

Velkou výhodou je perfektně zvládnutá a doladěná technologie, kterou by mohli mnohé kryptoměny jen závidět. Stály za tím ale hodiny a hodiny vývoje, které se ovšem vyplácí. Tato technologie předpokládá s využitím především u značkových výrobků ale také třeba u alkoholu či v automobilovém průmyslu. Projekt VeChain má navíc také reálná sídla v Hongkongu, Singapuru či ve Francii.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

VeChain Foundation

VeChain Foundation je nadace, tedy přesněji řečeno nezisková organizace. Snaží se o propagaci projektu, zároveň ale také řídí budoucí vývoj či transparentnost projektu VeChain ale také o propagaci samotné kryptoměny VEN.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Co je cílem

VeChain se snaží o to, aby našlo co největší využití v nejrůznějších odvětvích výroby. Díky tomu by se mohlo předejít problému s falšováním známých značek nebo kolkovaných výrobků, mezi které se řadí právě alkohol, u kterých se počítá s velkým využitím do budoucnosti. Každý výrobek by totiž byl sledovaný od samotné výroby, přes distribuci až po zakoupení finálním zákazníkem. Díky tomu by se dalo zamezit padělání zboží, ale také by se snadněji dohledali výrobky v případě, že by došlo ke špatné výrobě a výrobky by tak mohli ohrozit zdraví nebo dokonce život zákazníka. Tento projekt by jistě našel využití také ve farmacii.

Dalším významným odvětvím, ve kterém by tento projekt našel uplatnění, je automobilový průmysl. Zde je velmi těžké cokoli digitalizovat. Pomocí technologie blockchain tomu ale tak není. Například servisní knížky a další věci spojené s údržbou vozidla by mohli být uchovávány pomocí VeChain, což by vedlo ke snížení rizika podvodů s automobily. Každý automobil by měl jedinečný kód v síti VeChain. Projekt je ale určený také například pro certifikaci biofarem a jiných podobných hospodářských odvětvích.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)


VEN

VEN je token, který je používaný v projektu VeChain. VEN je tedy právě ta kryptoměna, kterou můžete nakupovat nebo s ní obchodovat potažmo platit za služby. Primárně je VEN určený k placení poplatků za služby spojené s projektem VeChain. Většina profitu z VENu pak jde na další vývoj technologií a celého projektu VeChain. Je tak vidět, že to s ním tvůrci myslí skutečně vážně. Na vývoj ceny na burzách v posledních třech měsísích se můžete podívat na tomto grafu:

VeChain graf
VeChain graf

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Jak VEN koupit

Bohužel zatím není VEN tak rozšířený, aby jej nabízely směnárny za fiat měnu. Pokud tak chcete VEN zakoupit, musíte na burzu. To znamená, že musíte nejdříve zakoupit bitcoin či Etherum, abyste mohli token VEN zakoupit. Stejný postup pak je při jeho prodeji. Směníte jej nejdříve za bitcoin či Etherum a ten si pak necháte proplati.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Trošku historie

Nápad na projekt VeChain vznikl někdy v červnu roku 2015. Již v lednu 2016 se začalo intenzivně pracovat na projektu a v červenci roku 2016 byl dokonce spuštěný VeChain verze 1.0. Druhá verze pak přinesla aplikaci na mobily s operačním systémem iOS a také úpravu celé infrastruktury. Tato verze byla spuštěna v listopadu 2016. Poslední verze, tedy verze 3.0 byla spuštěna v květnu roku 2017 a přinesla možnost implementace do infrastruktury podniků.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Závěrem

VeChain je projekt, který má budoucnost. Kontrola značkových výrobků či alkoholu je věc, která zatím chybí, a která by mohla přinést opravdovou revoluci napříč celými odvětvími výroby. Nechme se tak překvapit, kam až projekt VeChain dojde.

ⓘ Aktuální kurz Vechain (VEN)

Hledej podobné články jako Kryptoměna VeChain (VEN).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *