Kryptoměna Status network (SNT)

Status

Projekt STATUS se začal vyvíjet jako open-source platforma, což znamená, že kdokoli může kód upravovat podle sebe a na tomto projektu pak postavit svůj vlastní, nový projekt, i když se základem na STATUSu. Často se tak stává, že projekty, kterou jsou již rozběhlé, někdo vezme, upraví nedostatky a přidá své myšlenky. V tom je výhoda i nevýhoda open-source platforem u projektů s kryptoměnou. V současné době funguje tento projekt jako klasický webový prohlížeč, třeba chrome či mozilla. Výhodou oproti jiným prohlížečům je ale fakt, že díky tomuto prohlížeči se dostanete také na decentralizované aplikace, které v současné době zažívají poměrně boom. Tyto aplikace, zkráceně DApps pak běží na bázi Ethera. Samotná STATUS platforma pak byla spuštěna v roce 2017, konkrétně v červnu a od té doby se neustále vyvíjí.

K čemu tato platforma

Kromě mnohého umožní uživatelům libovolně spravovat svá data dle libosti, stejně tak nakládat se všemi digitálními daty, které vlastníte, a to včetně své internetové identity apod. Spravování dat v decentralizovaných aplikacích může mít velké výhody. Jednou z nich je také fakt, že síť s daty nikdo nevlastní. Pokud si založíte například cloudové uložiště, nahráváte svá data na servery, které vlastní jedna společnost. Pokud by ale taková síť byla decentralizovaná, bylo by velmi obtížné servery napadnout a data získat. V rámci této platformy se pak využívá kryptoměna se zkratkou SNT, což znamená Status Network Token, čili token pro síť STATUS.

K čemu jsou ale tyto tokeny dobré? Na platformě status nezaplatíte pomocí klasické fiat měny, ale budete k tomu využívat právě tuto kryptoměnu SNT. Díky ní si tak zakoupíte funkce, které vám platforma STATUS nabízí. Díky platbě kryptoměnou jste opět chránění před jakýmkoli napadením, takže můžete ochránit své běžné finance od financí v kryptosvětě.

ⓘ Aktuální kurz Status (SNT)


Token SNT

Samotná kryptoměna SNT je pak založena na bázi Etherum. Celkový počet tokenů, který se po celé platformě pohybuje je 6,8 miliard, což je rozhodně více než dost. Důvodem takto velké emise kryptoměn je především fakt, aby mohla velká masa lidí využívat služby, které vám projekt STATUS nabízí. Možná nikoho nepřekvapí fakt, že 2,8 miliardy těchto tokenů bylo prodáno ještě před tím, než projekt STATUS s kryptoměnou SNT vstoupil do tzv. ICO. Ačkoli byla jeho cena velmi nízká, hluboce pod jednou desetinou dolaru, podařilo se tvůrcům tohoto projektu utržit nemalé peníze, které pak mohli ihned investovat do dalšího rozvoje této platformy. Navíc také od té doby měna SNT poměrně prudce vzrostla, takže kdo ji lacině nakoupil, rozhodně neprohloupil. Vývoj ceny tohoto tokenu můžete vidět zde:

ⓘ Aktuální kurz Status (SNT)
Jak na nákup SNT

Díky tomu, že projekt zatím není rozjetý několik let, prakticky žádná ze směnáren neumožňuje směňovat fiat měnu za token SNT, protože si není jistá, zda by byl zájem vyměňovat fiat měnu za SNT tokeny. Pokud ale chcete token koupit, můžete tak učinit na některé z burz, které se obchodování z kryptoměnou věnují.

Na těchto burzách bude důležitou mít zakoupené bitcoiny či Etherum. Pokud byste je na svém účtu neměli, bohužel byste si SNT tokeny nemohli koupit. Ani burzy totiž neumožňují přímou směnu fiat měny za kryptoměnu.

ⓘ Aktuální kurz Status (SNT)
Budoucnost

Projekt je to ve své podstatě jistě zajímavý a určitě se najdou lidé, kteří jej ocení. Otázkou je, jestli těchto nadšenců bude dostatek pro to, aby tento projekt mohl i nadále růst a kryptoměna SNT mohla svým držitelům dělat radost. Je potřeba si uvědomit, že kromě spekulací bude také tato kryptoměna sloužit pro placení transakcí na této platformě, což by samo o sobě mohlo vést k růstu hodnoty a tržní kapitalizace této kryptoměny.

ⓘ Aktuální kurz Status (SNT)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Status network (SNT).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *