Kryptoměna Neo (NEO)

Co je to NEO?

NEO je plně decentralizovaná síť, jejíž kód je volně dostupný, jedná se tedy o open-sorce kód. Znamená to tedy, že by se na jeho základech klidně mohla vybudovat další kryptoměna, která by byla zase o něco „chytřejší a lepší“ než samotné NEO. Nic takového se ale samozřejmě vůbec neplánuje. Podobně jako mnoho jiných kryptoměn je i NEO založeno na blockchainu. Světlo světa spatřila první mince NEO v roce 2014. NEO pak pochází z Číny a její tvůrci o ní tvrdí, že se jedná o distribuovanou síť stvořenou pro chytrou ekonomiku. Co přinese budoucnost reálně je zatím pouze ve hvězdách.

ⓘ Aktuální kurz Neo (NEO)

Chytrá ekonomika

Co si pod pojmem chytrá ekonomika můžeme představit? Účelem NEO je převod současných aktiv do digitální podoby. Toto by se dělo pomocí tzv. chytrých kontraktů. Tyto kontrakty by se jednoduše naprogramovali pomocí známých programovacích jazyků, mezi které se řadí například C++. To je právě obrovská výhoda NEO, protože jiné kryptoměny s chytrými kontrakty využívají svůj vlastní programovací jazyk, což s sebou nese jistá negativa a složitosti. Za a) je kód nesmírně složitý a za b) existuje pouze hrstka lidí, kteří by takový kontrakt mohli naprogramovat. Proto jsou jiné kryptoměny na podobné bází těžko použitelné oproti čínskému NEO. Kryptoměna NEO by časem mělo sloužit také pro vytvoření vlastní identity či plně decentralizovaných aplikací, což by našlo další využití v nejrůznějších oborech a odvětvích.

Dva druhy mincí

V rámci NEO známe dva druhy tokenů. Jedním je známý NEO a druhým méně známý GAS. NEO je předtěžený token, což v praxi znamená, že jej nelze nějak těžit. To je koneckonců také důvod zavedení tokenu GAS. Celkově NEO nabízí 100 milionů tokenů, více jich nikdy nebude. NEO také není dělitelné oproti například bitcoinu. To znamená, že nejmenší jednotkou je 1 NEO. Nikdy nemůžete koupit například 0,5 NEO. Je třeba si uvědomit, že NEO funguje jako určitý druh akcií či podílu ve firmách.

Druhou mincí je pak GAS. Tento token je jako dividendu. Dostávají ji za odměnu těžaři, ale také ji do svých peněženek dostávají všichni držitelé tokenu NEO. Každý měsíc tak majitelé získávají další peníze navíc. Kolik GAS tokenů dostanete, se liší každý měsíc. Vše je závislá na aktuálním kurzu tokenu NEO.

ⓘ Aktuální kurz Neo (NEO)

Aktuální hodnota NEO

NEO začínalo na částkách pohybujících se maximálně v dolarech. Díky postupnému nárůstu obliby a čím dál většímu zájmu ze strany investorů začalo NEO rychle růst, čehož si všimli také další investoři. Proto je jeho nynější hodnota okolo 114 dolarů. Zde můžete vidět vývoj ceny NEO v posledních třech měsících.

Graf krypto měny NEO 19.1.2018
Graf krypto měny NEO 19.1.2018

Kde NEO zakoupit

NEO můžete zakoupit na nejrůznějších kryptoměnových burzách případně ve směnárnách. Zde se vyskytuje pod „zkratkou“ NEO. Díky tomu, že NEO je tvz. „altcoin“, tedy alternativa k bitcoinu, je někdy těžší tento token sehnat. Málo která směnárna umožňuje zakoupit NEO za fiat měnu.

Na řadu tak musejí přijít nejrůznější kryptoměnové burzy, kde můžete s NEO obchodovat. Ale pozor! NEO se ve směnárnách obvykle nakupuje za bitcoiny či za Etherum. Než si tedy budete moci NEO koupit, budete potřebovat zakoupit a na burzu zaslat mince bitcoinu či Ethera.

Dalším problémem je uložení NEO. Virtuální peněženky umožňují uchovávat jen některé kryptoměny. Je proto důležité, abyste si vybrali peněženku, která za a) podporuje NEO a za b), která je dostatešně bezpečná, a nehrozí tak případná ztráta vašich tokenů.

ⓘ Aktuální kurz Neo (NEO)

Budoucnost

NEO se větší poměrně zářivá budoucnost a mnozí investoři NEO reálně věří. I díky těmto investorům může NEO růst a také stoupat na ceně. Pokud by se chytré kontrakty a NEO ujali, vězte, že to bude skutečně ekonomická revoluce na poli akcií!

Hledej podobné články jako Kryptoměna Neo (NEO).

One thought on “Kryptoměna Neo (NEO)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *