Kryptoměna Nem (XEM)

Nem coin

NEM je oficiální zkratkou pro New Economy Movement. Jedná se o poměrně novou kryptoměnu, která se ještě nestihla dostat do širokého povědomí. NEM je všem uživatelům oficiálně k dispozici od března roku 2015. Nakupuje se pod jednotkou XEM. Měna NEM si již na začátku své existence stanovila poměrně velké cíle, jako je například vyhlídka na široký model distribuce, která v současné chvíli působí poměrně nadějně.

ⓘ Aktuální kurz Nem (XEM)

Vznik NEM

Kryptoměna NEM měla původně vzniknout pouze jako jakási odnož jiné měny, a to NXT. K tomu ale, naštěstí pro uživatele, nedošlo. Vznikla tak se samostatným zdrojovým kódem a řadou novinek, které zaujali soukromý i finanční sektor. Podpůrný tým, který se touto měnou zabývá, sídlí v Singapuru a jedná se o NEM.io Foundation. Jednotka měny NEM se nazývá XEM a tuto lze dělit na 6 desetinných míst. V současné době je v oběhu 8.999.999.999 mincí XEM. Suma je samozřejmě rozdělena mezi obrovské množství uživatelů. K těžbě je třeba vlastnit alespoň 10.000 XEM.

Jak NEM funguje?

Tato kryptoměna funguje na principu P2P, jedná se o typ sítě, kde spolu komunikují napřímo klienti. NEM samozřejmě pracuje na základě blockchainu, který v tomto případě vývojáři pojmenovali Mijin. Zajímavostí je i použití speciálního algoritmu, který je svou funkcí skutečně výjimečný, jedná se o Proof-of-importance (POI).

Mijin

Co to vlastně je a jak funguje? Mijin je typ soukromého Blockchainu, jenž byl vyvinut pro měnu NEM. Dle vyjádření samotných vývojářů by měl blockchain Mijin zvýšit bezpečnost bankovnictví. Další výhodou by bezesporu mělo být i to, že by měl snížit bankovní náklady až o údajných 90%, což se mu zatím daří.

Proof-of-importance

Další novinkou, kterou se NEM pyšní, je algoritmus Proof-of-importance (POI), který se využívá při transakcích i těžbě. Oproti konkurenčnímu algoritmu Proof-of-stake (POS), jenž využívají jiné měny, se liší především v tom, že aby bylo možné těžit další mince XEM, není třeba mít na uživatelském účtu horentní sumy. Těžení je tak dostupnější pro více uživatelů. U tohoto algoritmu totiž záleží i na počtu provedených transakcí a důvěryhodnosti. Na základě všem těchto faktorů stanoví POI uživateli tzv. důležitost. Čím je vyšší, tím více může uživatel těžit. Tímto novým algoritmem chtějí tvůrci zřejmě docílit toho, aby uživatelé aktivně prováděli transakce a nevyužívali kryptoměnu pouze jako dlouhodobou investici.

ⓘ Aktuální kurz Nem (XEM)


Kde lze XEM zakoupit

Mince XEM lze samozřejmě koupit v internetových směnárnách a burzách. Obchodování s kryptoměnou NEM může být občas ale o něco složitější, než bychom čekali. Jelikož se jedná o novější a tudíž méně rozšířenou měnu, může někdy nastat problém s hledáním burzy či směnárny, kde lze mince XEM nakoupit. Samozřejmě je třeba počítat i s tím, že mince bude nutné někde uložit a tudíž najít i elektronickou peněženku, která XEM podporuje.

Těžba XEM

U této kryptoměny se další mince netěží klasicky, ale tzv. se sklízejí. Aby uživatel mohl sklízet další mince XEM musí mít na svém účtu alespoň 10.000 XEM a je zapotřebí, aby tato suma prošla tzv. procesem zhmotnění. Ten funguje tak, že každý den se “zhmotní” 10% z částky na uživatelském účtu. Ve chvíli, kdy se “zhmotní” 10.000 XEM, je možné začít těžit. K tomu je třeba mít i dobrý status od POI. Díky algoritmu POI lze kryptoměnu NEM těžit i ve chvíli, kdy je počítač vypnutý. Těžba totiž probíhá na základě množství mincí na uživatelském účtu. Aby bylo možné získávat vyšší odměny, je důležité mít dobrý status.

Vývoj ceny NEM

Cena NEM, resp. XEM, v posledních dnech celkem kolísá, stále se však pohybuje v částce okolo 10 Kč/1 XEM. Od jejího oficiálního představení až do počátku roku 2017 se stále držela na minimálních cenách, jenž se pohybovaly okolo cca 1 Kč/1 XEM. Na jaře roku 2017 se začala tržní cena XEM postupně zvedat až k hranici 10 Kč/1 XEM. Na konci minulého roku a v lednu 2018 se cena poměrně rychle zvýšila až ke 40 Kč/1 XEM. V posledních týdnech však stále klesá.

ⓘ Aktuální kurz Nem (XEM)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Nem (XEM).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *