Kryptoměna Litecoin cash LCC (fork Litecoinu)

Litecoin cash

Kryptoměna Litecoin (LTC) je poměrně známá, v poslední dnech navíc zažila výrazný nárůst ceny na burzách. Za nárůstem ceny může stát právě fork Litecoinu (LTC) na Litecoin Cash (LCC). V praxi tedy z jedné kryptoměny vznikají kryptoměny dvě, v tomto případě se tedy jedná o Litecoin (LTC) a Litecoin Cash (LCC). Při každém rozdělení měn (fork) je potřeba obezřetnost, zda se u nové měny nejedná o podvod. Prvotní tvůrce Litecoinu (LTC) Charlie Lee, varuje. že se jedná o podvod. Nová měna prý nepřináší velká vylepšení, uvedl. Nicméně na podvod to nevypadá a spíš, chtěl zvýraznit Litecoin (LTC) a upozadit fork na Litecoin Cash (LCC). Litecoin Cash (LCC) se oddělil od Litecoinu (LTC) v neděli 18. února 2018 a hned v pondělí se jeho cena na burzách, které fork podporovaly, vyšplhala na $3.8 (za 1 Litecoin je 10 Litecoin cashe). Takže v podstatě $38 navíc za každý váš Litecoin (LTC), který jste měli v peněženkách. V dalším článku vám povíme Jak získat Litecoin Cash (LCC), pokud jste vlastnili Litecoin (LTC).

Fork Litecoinu tak trochu jinak

Litecoin Cash (LCC) není podle vývojářů vůbec spjatý s původním projektem Litecoin (LTC). Programátoři a vývojáři pouze využili kódovou základnu Litecoinu (LTC), aby dokázali vytvořit lepší variantu ke stávajícímu Litecoinu (LTC). Pokud ale patříte mezi majitele Litecoinu (LTC), můžete se těšit na další zisky. Pokud tuto kryptoměnu vlastníte, měli byste také obdržet část Litecoin Cash (LCC), která by se měla objevit ve vaší peněžence.

Historie Litecoinu

Tato kryptoměna byla vytvořena 7. října roku 2011. Hlavní myšlenkou založení měny jsou nižší poplatky za transakce než tomu je u bitcoinu. Litecoin (LTC) také začal jako vůbec první kryptoměna využívat algoritmus SCRYPT. Výhodou je jeho absolutní decentralizace, kód je navíc open-source. Díky tomu tak mohou vývojáři skutečně založit nový projekt Litecoin cash (LCC).

Technické řešení

Litecoin (LTC) najdete na mnohých burzách pod zkratkou LTC. Jak bylo psáno výše, k výpočetnímu algoritmu využívá SCRYPT. Tvorba jednoho bloku zabere 2 a půl minuty a za vytěžení jednoho takového bloku vám náleží odměna 25 LTC. Každé čtyři roky ovšem dochází ke snížení odměny za vytěžený blok. Následující snížení odměny je nachystáno na srpen 2019. Celkem má být vytěženo 84 milionů mincí, Jedná se tak o více než čtyřikrát více mincí, než je tomu u nejznámější kryptoměny – bitcoinu. Díky tomu je tak těžba poněkud levnější, ačkoli má Litecoin (LTC) nižší kurz než bitcoin. Podobně jako bitcoin můžete také Litecoin (LTC) zakoupit v několika automatech, které jsou rozmístěné nejen po území České republiky.

 

Hledej podobné články jako Kryptoměna Litecoin cash LCC (fork Litecoinu).

2 thoughts on “Kryptoměna Litecoin cash LCC (fork Litecoinu)”

    1. Dobrý den, píšeme o tom i v článku. Každopádně, SCAM to být nemusí. Přeci jen původní autor může mít problém s forkem. Ale OPATRNOST je na místě jako u všech jiných forků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *