Kryptoměna Lisk (LSK)

Lisk (LSK)

Co je to Lisk?

Lisk je decentralizovaná síť jako třeba Bitcoin nebo Nxt. Ale nepoužívá Proof of Work jako Bitcoin, ani Proof of Stake jako Nxt. Místo toho používá Lisk zjednodušenou implementaci původního algoritmu BitShares, zvanou Delegated Proof of Stake. To znamená, že každý držitel LSK může hlasovat pro delegáty, kteří spravují síť Lisk. Existuje maximální počet aktivních delegátů – 101. To jsou ti, s největším počtem hlasů. A ostatní, kteří se delegátem chtějí stát, čekají, až se místo uvolní, nebo někoho přehlasují.

Lisk, dohledatelný na webové stránce Lisk.io, umožňuje vývojářům vytvářet a publikovat blockchain aplikace s vlastními “sidechainy”. Jedná se o open-source platformu.

Platforma Lisk je napsána v Node.js. Chcete-li se přidat k síti Lisk, jediné, co musíte udělat, je stáhnout si Lisk peněženku.

Lisk, jako jiné blockchainy, má svou vlastní (krypto)měnu. Tato měna se nazývá stejně – Lisk (LSK).

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Jak Lisk začínal?

Lisk je z roku 2016. První vydání bylo v květnu 2016, kdy hlavní vývojáři Max Kordek a Olivier Beddows převzali zdrojový kód od firmy Crypti a vytvořili Lisk.
(forking – převzít zdrojový kód z open source softwaru a vytvořit uplně jiný program.)

!!! Často bývá tvrzeno, že Lisk vznikl forkingem z Ethereumu, což není pravda.

Vývojáři nejprve zahájili ICO (předprodej digitálních mincí LSK ještě před spuštěním sítě), při kterém vybrali 6,3 milionu dolarů. Při ICO bylo vypuštěno 100 milionů LSK a investoři je mohli nakupovat za 0,07 USD za token. Spuštění sítě proběhlo 24. května 2016 a od té doby lze LSK obchodovat na velkých kryptoměnových burzách.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)


V čem je Lisk jiný?

Jeden z největších problémů u ostatních kryptoměn jako je třeba Bitcoin nebo Ethereum je škálovatelnost. A jelikož platforma Lisk implementuje sidechain pro každou novou aplikaci vyvinutou v ní, je mnohem jednodušší škálovat. Vzhledem k tomu, že aplikace se vyvíjejí na sidechainech, pokazí-li se něco na nějaké nové aplikaci, hlavní platformu Lisk to nijak neovlivní, protože to nebude mít vliv na její blockchain. Sidechainy také znamenají větší zabezpečení a větší rychlost aplikací pro vývojáře. Další věc, která dělá Lisk speciální, je skutečnost, že se jedná o open source platformu. Momentálně má Lisk 29 přispěvatelů do projektu Lisk, a je hodnocen jako jedna z nejlepších kryptoměn ze strany skutečných vývojářů.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Proč Lisk používá JavaScript?

Je pro to hned několik důvodů. Hlavním je, že je přístupný komukoliv a je prakticky všude na webu. JavaScript je používán k přidávání interaktivních elementů téměř na každé webovce. Pozn.: JavaScript byl napsán během deseti dnů a dnes je to nejpopulárnější programovací jazyk na celém světě. S využitím JavaScriptu tedy získává Lisk blockchainovou dostupnost nejrozšířenějšímu programovacímu jazyku na světe, tedy nejvíce lidem. Více použití = více vývojářů. Více vývojářů = větší hodnota.

Jaká je hodnota kryptoměny LSK?

Během posledních dní roku 2017 hodnota LSK vzrostla o 150%. A bude stále silnější. Momentální hodnota k datu 7. února 2018 je 1 LSK = 18,64 USD, což je přibližně 408 Kč. Nejvyšší hodnotu měla tato kryptoměna za celou dobu své existence 7. ledna 2018, a to bylo 1 LSK = 40,12 USD, což je přibližně 827 Kč.

Důležitým parametrem každé kryptoměny je trží kapitalizace. Tržní kapitalizace udává celkovou tržní hodnotu všech mincí dané kryptoměny, které jsou v oběhu. Vypočítá se velmi jednoduše, a sice jako celkový počet existujících mincí x cena jedné mince. Tržní hodnota kryptoměny Lisk je v současné době přibližně 2,093,737,835 $.

Jak Lisk používat?

Postup je naprosto jednoduchý:

1. Založit si profil Lisk

2. Pořídit si kryptoměnu LSK

3. Nastavte a zabezpečte si důkladně profil

4. Zapojte se – Lisk je hodně zaměřen na komunitu. Díky komunitě tato platforma roste.
5. Začněte vytvářet

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Lisk (LSK).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *