Kryptoměna Lisk (LSK)

Lisk (LSK)

Co je to Lisk?

Kryptoměny jsou v současné chvíli velmi oblíbeným prostředkem pro investice uživatelů po celém světě. Kryptoměna Lisk patří k těm novějším a méně známým, vznikla z původní měny Crypti. Její historie se začala psát 24. května 2016 a od té doby již dokázala překvapit nějakým tím nárůstem kupní ceny. K tradičním kryptoměnám se zatím ale svou hodnotou nepřibližuje. Její jednotka pro obchodování se označuje jako LSK. Svým uživatelům nabízí kromě rychlých transakcí i další možnosti využití. Oblíbenou možností je chod decentralizovaných aplikací, který Lisk umožňuje stejně tak, jako např. Ethereum. Neprobíhá zde klasická těžba, ale získávají se zde i pasivní odměny. Správcem kryptoměny Lisk je nadace, která sídlí ve Švýcarsku. Lisk se do budoucna může určitě stát konkurentem pro známější kryptoměny.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Rychlé posílání transakcí

Poslání transakce většinou netrvá déle jak 10 vteřin. Její potvrzení pak probíhá do pár minut. Za jednotlivé transakce jsou odváděny poplatky, které jsou v případě Lisk ve výši 0,1 LSK za odeslanou transakci. Pro uživatele, kteří odesílá transakce ve větším množství je zde možnost vícenásobného podpisu transakcí, která je dostupná za poplatek 5 LSK.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)


Jak Lisk funguje?

Síť Lisku je pravidelně udržována tzv. delegáty, kteří jsou demokraticky voleni dalšími uživateli. Těchto tzv. delegátů je celkem 101 a vytváří tak tedy 101 uzlů. Každý uzel za jeden cyklus má potvrdit jeden blok. Bloky jsou voleny náhodně, a to tak, aby dopředu žádný z uživatelů ani delegátů nevěděl, jaký blok se právě bude potvrzovat. Za každý potvrzený blok náleží delegátovi odměna, a to ve výši 5 LSK a postupně se snižuje. Samozřejmostí je i odměna za provedené transakce. Teď již k samotnému jmenování delegátem. Jelikož jsou tito delegáti voleni ostatními uživateli, jedná se o poměrně demokratický a spravedlivý způsob výběru. Delegáti se vždy o své zisky dělí se svými “voliči”. Proto je pro každého uživatele i výhodné se hlasování zúčastnit, jelikož mu tím může vzniknout pasivní příjem, který může po určitém čase vytvořit zajímavé sumy. Za každý 1 LSK uživatel daruje 33 hlasů a celkově ze svého účtu může dát maximálně 101 hlasů. Každý delegát si určuje výši a pravidelnost odměn pro své voliče na základě určitých pravidel, jakými může být třeba výše odměny či četnost vyplácení. Čím více mincí na svém účtu uživatel má, tím větší je váha jeho hlasování. Při dostatečném množství mincí na účtu se měsíční zisk z odměn za hlasování může pohybovat kolem 1-2 LSK, což je velmi dobré na to, že uživatel dále nevyvíjí další aktivitu.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Zajímavosti o Lisk

Kryptoměna Lisk se již při svém vzniku stala zajímavou, a to především tím, že ještě před zahájením fungování byly předprodávány mince LSK. Vývojáři tenkrát do světa vypustili celkem 100 milionů LSK a zisk činil více jak 6 milionů dolarů, což není zrovna zanedbatelná částka. Samotné obchodování s touto kryptoměnou pak bylo spuštěno až v květnu 2016. V současné době lze s kryptoměnou Lisk obchodovat na některých velkých internetových burzách. Jelikož se jedná o méně známou měnu, nemusejí ji tak mít v nabídce všechny burzy a směnárny. Doporučuje se samozřejmě i ověření, zda Vámi užívaná peněženka podporuje tuto měnu, aby se nestalo, že ji nebudete mít kam uložit.

Další zajímavostí může být řešení celého kódu, protože je Lisk tvořený v JavaScriptu a využívá i tzv. postranní řetězce. Tím dochází k tomu, že hlavní řetězec není přetížený, protože se aktivity odehrávají právě na těch postranních řetezcích.

Vývoj ceny LSK na trhu

Cena LSK se na trhu vyvíjí postupně. Z počátku se držela v relativně nízkých hranicích, kdy po jejím spuštění bylo možné pořídit 1 LSK okolo 10 Kč, ale postupem času se vyšplhala o něco výše. V červnu roku 2017 pak dosahovala průměru kolem 80 Kč/ 1 LSK. Ke konci roku 2017 se měna vyšvihla až k hranici kolem 500 – 600 Kč/ 1 LSK. V lednu letošního roku cena ještě o něco vzrostla, a to na průměrných 600 – 700 Kč/1 LSK. Za posledních několik dní měna ovšem stihla zase poklesnout, a to místy o téměř polovinu své hodnoty. V současné chvíli lze LSK zakoupit okolo 490 Kč/1 LSK.

ⓘ Aktuální kurz Lisk (LSK)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Lisk (LSK).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *