Kryptoměna Golem (GNT)

Golem network token

Projekt Golem s tokeny GNT je blockchainovou platformou (podobně jako většina kryptoměn), která je kompletně vybudována na chytrých kontraktech sítě Etherum. Podstatou této sítě je to, že vznikl jeden velký superpočítač, který využívá výkonů PC všech uživatelů, kteří jsou v síti zapojení, a kteří jsou za pronájem svého počítačového (výpočetního) výkonu náležitě placeni. Kdokoli si tak může výpočetní výkon pronajmout a využívat jej dle libosti, pro výpočty, pro těžbu kryptoměn, pro cokoli, co vás jen napadne. Zkráceně se tedy jedná o první decentralizovaný trh s výpočetním výkonem. To znamená, že tento trh nebude ovládat jedna instituce, nemůže do ní zasahovat a jinak ji regulovat jediná firma. Je to zkrátka výpočetní výkon od lidí, pro lidi. I vy tak můžete svůj výkon poskytnout a vydělávat tak tokeny GNT nebo klasickou fiat měnu.

GNT tokeny jsou kryptoměnou, kterou se v síti Golem platí. Zajišťují se tak pomocí nich transakce, které jsou v síti prováděny za různé služby, které síť poskytuje. Celkem vznikne jedna miliarda těchto tokenů, což je v porovnání s jednotlivými kryptoměnami poměrně obrovské číslo. Celých 820 milionů tokenů bylo prodáno již v předprodeji (ICO), takže je vidět, že lidé této síti věří a tokeny kupují pro budoucí využití, ale také pro spekulace. Většina tokenů této sítě je tak již rozprodána a možností, jak tyto tokeny získat už není mnoho. Jednou z možností je samozřejmě zapojit se do projektu a dostávat v tokenech Golem zaplaceno.

ⓘ Aktuální kurz Golem (GNT)


Nákup a držení Golem

Všechny kryptoměny, resp. altcoiny, se nakupují přes různé internetové burzy a směnárny, v automatech je zkrátka nekoupíte. Problémem Golemu, tedy přesněji kryptoměny GNT je fakt, že je poměrně málo známá, v tomto případě je to poměrně značná nevýhoda. Z tohoto důvodu se na směnárnách či burzách obchoduje velmi málo, prakticky vůbec. Dalším problémem, který by na vás mohl v případě této měny čekat, je její bezpečné uchovávání. Velmi málo peněženek Golem umožní uchovat, takže musíte chvíli bádat po internetu, než objevíte bezpečnou a dobrou peněženku, která vám toto umožní. Rozhodně nezkoušejte uchovávat tokeny v peněženkách, které se vám nebudou nijak pozdávat. Může se docela snadno stát, že o všechny své získané tokeny přijdete, což rozhodně nechcete.

Podobně jak na burzách, ani na nejrůznějších brokerech a tzv. CFD obchodech bohužel nenarazíte na možnost s touto kryptoměnou obchodovat. Samozřejmě, tato měna není příliš určená k tomu, aby se s ní obchodovalo nebo spekulovalo. Pro platby v síti, pro kterou je určená, je rozhodně skvěle připravená a sdílení výkonu počítače může být opravdu velmi zajímavým projektem. Jakmile se projekt více rozjede, dá se počítat s tím, že tokeny budou dostupné i na známějších burzách, což je rozhodně plusem.

ⓘ Aktuální kurz Golem (GNT)

Budoucnost měny

GNT nebo-li Golem je zajímavou kryptoměnou, která je situována do zajímavého projektu, jaký zatím doposud nebyl spuštěný. Rozhodně jeho cena do budoucna poroste, tedy v případě, že se projekt na sdílení výkonů počítačů, který si budete moci pronajmout, ujme. Sdílení výkonu je něco, co zde ještě nebylo a co umožní spoustu dalších projektů. Jen vědci, kteří nebudou disponovat dostatečnými financemi k tomu, aby zakoupili drahé výpočetní stroje, investuje řádově menší peníze do Golemu a výkon potřebný pro své výpočty si jednoduše pronajmou. A to je pouze zrnko písku, které v té nekonečné oáze možností využití je. Proč by tedy takový projekt neměl šanci na úspěch? Proč by kryptoměna Golem neměla i nadále vzrůstat na oblibě.

ⓘ Aktuální kurz Golem (GNT)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Golem (GNT).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *