Kryptoměna Eos (EOS)

Eos kryptoměna

Co je to EOS?

Technologie Blockchain je dnes brána, jako matkou snad všech kryptoměn a EOS není výjimkou. EOS, navržený pro komerční měřítko, poskytuje společnostem možnost tvorby aplikací poskytováním dostatečného výpočetního výkonu, který si lze za určitou sumu EOS tokenů zakoupit.

ⓘ Aktuální kurz Eos (EOS)

Operační systém s vlastními tokeny

Mnoho investorů systém EOSU původně mátl. Proč? Protože EOS není přímo doslova krpytoměnou, ale operačním systémem, který používá své vlastní tokeny, jako možné platidlo. Jednoduše si představte váš PC, na kterém máte Windows. Tento Windows je operační systém, na kterém běží řada programů. EOS je akorát rozdílným v tom, že vy za možnost používání svých programů platíte a k tomu používáte dané tokeny.

Teď si možná kladete otázku, proč by někdo něco takového potřeboval, když může rovnou využít jiný operační systém. Důvod je zcela jednoznačný, uživatelé tohoto operačního systému si totiž pronajímají výpočetní výkon pro své aplikace, které vyvíjí a testují. Ano můžete si zakoupit Windows nebo Linux a v něm vyvíjet své aplikace, ale nebudete moci přesáhnout výkon svého PC. Samozřejmě si můžete zakoupit silnější výpočetní výkon nebo si ho pronajmout, pokud nemáte dostatečně vysoký kapitál, ale EOS poskytuje jednu zcela zásadní výhodu. Funguje na bázi Blockchainu.

To znamená, že veškerý vývoj vašich aplikací je decentralizovaný a neexistuje tedy jeden pevný konkrétní server, který je možno napadnout. To je velká výhoda operačního systému EOS, která láká snad všechny vývojáře a IT specialisty. Tokeny EOSU v tomto systému fungují jako platidlo, kterým si pronajímáte velikost výpočetního výkonu, tedy čím více tokenů investujete, tím složitější a náročnější aplikace můžete vyvíjet, klidně z pohodlí vašeho domova, když se to značně převede.

Něco málo z historie a vývoje cen

Společnost EOS byla představena již minulý rok, na summitu předních vývojářů technologie Blockchain, kde ji představil přední zakladatel pan Dan Larimer, který je zároveň tvůrce Bitsharu nebo Steemu. Jedná se tedy o velmi novou měnu, čemuž odpovídá i aktuální hodnota 10 USD za minci.

Původně se od června do listopadu držela cena 1 USD za token, ale pak došlo k nárůstu popularity i zájmu o tento operační systém stejně, jako jeho používání.  Cena jednoho tokenu tak rapidně stoupla, pak si zažila fluktuaci, až se dostala na momentální 10ti násobek původní hodnoty.

ⓘ Aktuální kurz Eos (EOS)


Distribuce EOS

Distribuce tokenů probíhá v cyklech, které se opakují, co 23 hodin. Cykly se spustili 26. 6. 2017 a celkově bylo do objemu vloženo přes 1 miliardu mincí. 20% z celkového množství (200miliónů) bylo distribuováno během prvních 5 dnů. Od 1 července se 70% rozdělilo do 350 cyklů. Zbývajících 10% bude neobchodovatelných, jelikož budou poskytnuty společnosti block.one, jako rezerva.

Důvod, proč si tvůrci zvolili toto rozdělení, je vskutku velmi jednoduchý. Zakladatelé si uvědomují, že systém EOS tokenů je velmi mladý a nový. Proto tímto rozvržením plánují, svým případným budoucím investorům, poskytnout doslova detailní seznámení s jejich měnou ještě předtím, než se rozhodnou, do ní investovat.

A to není všechno

Jako zajímavosti o EOSU můžeme zmínit následující věci:

  • EOS je schopnou alternativou vůči prvotnímu Bitcoinu, nemalý podíl na tom má fakt, že EOS je vysoce kompatibilní s měnou AETHER. Díky tomu lze provádět tzn. chytré nákupy této měny.
  • EOS získává popularitu a roste hlavně díky tomu, že účinným způsobem řeší jeden z hlavních problémů Bitcoinu. Bitcoin se dlouhodobě potýká s problémem nízké rychlosti transakcí, což snižuje jeho hodnotu jako platidla. EOS dokáže zpracovat až 50 000 transakcí za sekundu, což je 2x více než peněžní subjekt Visa.
  • Transakce EOSU probíhají systémově zcela jinak, než Bitcoin. Proto těžba této krytoměny vyžaduje pouze zlomek energie, co těžba Bitcoinu.
  • EOS nepožaduje, aby jeho uživatelé platili za každou transakci.

Na závěr

O EOSU lze tvrdit, že má opravdu velký potenciál a popularita jeho tokenů neustále narůstá. Do budoucna můžeme očekávat, čím dál tím větší ceny 1 tokenu. Samozřejmě je to zcela nová kryptoměna a investice zde jsou vysoce spekulativní, ale určitě mnohem méně rizikové, než jsou investice do venezuelského PETRA (1.p. PETRO).

ⓘ Aktuální kurz Eos (EOS)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Eos (EOS).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *