Kryptoměna Dentacoin (DCN)

Kryptoměna Dentacoin (DCN)

Jak už samotný název napovídá, Dentacoin je skutečně spojený se stomatology – zubaři. Právě oni iniciovali nápad vytvořit kryptoměnu jakožto investici do zdravotnictví a celého stomatologického průmyslu. Tato měna vznikla 14. února 2017, nedávno tedy oslavila první rok života. Ačkoli je to nápad jistě zajímavý, Dentacoin si zatím důvěru investorů nezískal, což se ale může časem rozhodně změnit.

Podobně jako spousta jiných kryptoměn, také Dentacoin je založený na bázi blockchainu, přesněji řečeno na bází Etherum blockchainu. Toho by se dalo využít také pro nejrůznější nástroje jako sdílení pacientů apod. Dentacoin si klade za cíl, aby jej mohli využívat nejen jednotlivci, ale také celý stomatologický průmysl.

ⓘ Aktuální kurz Dentacoin (DCN)

Kapitalizace

Maximální tržní kapitalizace dosáhl Dentacoin v srpnu roku 2017, kdy se jeho celková cena pohybovala okolo 9,5 milionu dolarů! V současnosti ale tržní kapitalizace spadla asi o dvě třetiny a pohybuje se tak v rozmezí tří až čtyř milionů dolarů. Důvodem je původní nadšení investorů i stomatologů, kteří do Dentacoin investovali své peníze. Protože ale nedocházelo k významnějšímu růstu, rozhodli se tokenů Dentacoin zbavit, což vedlo ke snížení tržní kapitalizace.

Výhodou je, že ačkoli by se některým mohl zdát tento nápad šílený, tedy že stomatologové si vytvoří vlastní kryptoměnu, tak se Dentacoin vyskytuje na několika burzách, kde jej můžete skutečně zakoupit. A těchto burz není rozhodně málo. Vzhledem k tomu, že investoři se příliš nehrnou, nenajdete zatím žádnou směnárnu, která by vám za fiat měnu prodala Dentacoin. Jedinou možností, jak Dentacoin nakoupit, je směnit je za bitcoin či Etherum v některé z burz, které s Dentacoinem obchodují.

ⓘ Aktuální kurz Dentacoin (DCN)


Hodnota a mince

Ačkoli mnohé kryptoměny přesahují kurzy ve stovkách a tisících dolarech, jeden Dentacoin má velmi malou hodnotu. Pohybuje se v setinách až tisícinách dolaru. V současné době je v oběhu asi 16 miliard tokenů Dentacoinu. Maximální počet mincí, které budou do oběhu vpuštěny, je stanoven na 8 bilionů tokenů Denatcoinu. Níže můžete vidět graf vývoje ceny Dentacoinu v uplynulém měsíci.

ⓘ Aktuální kurz Dentacoin (DCN)

Cíle Dentacoinu

Jak bylo zmíněno na začátku článku, Dentacoin resp. jeho tvůrci věří ve zlepšení stomatologické péče ale také ve zlepšení zubní hygieny a to po celém světě. Právě díky technologiím, které blockchain umožní, věří jeho tvůrci tomu, že Dentacoin reálně pomůže stomatologům i pacientům, ať už se nacházejí v Evropě nebo v USA. Zároveň je Dentacoin vůbec první kryptoměnou, která je zaměřena výhradně na stomatology a stomatologický průmysl.

Zároveň si Dentacoin klade za cíl také snížení poplatků či vytvoření rozsáhlé komunity stomatologů, kteří by navzájem mohli kooperovat nebo komunikovat, což by opět vedlo ke zlepšení péče o pacienty. Díky technologii blockchain může Dentacoin umožnit také vytvoření nových nástrojů pro nejrůznější odvětví celého stomatologického průmyslu. Zároveň by se od Dentacoinu mohlo inspirovat také celé zdravotnictví, což by mohlo být velkou výhodou pro všechny pacienty na světě. Tedy v případě, že by se tyto zdravotnické kryptoměny reálně ujali.

ⓘ Aktuální kurz Dentacoin (DCN)

A co budoucnost

Dentacoin je jistě zajímavý projekt, který ve světě kryptoměny nemá obdoby. I přesto ale mezi investory nevzbuzuje zrovna důvěru, a tak je jeho cena velmi nízká. Pokud by se ale ukázalo, někdy v budoucnu, že by Dentacoin mohl stomatologickému průmyslu a jeho pacientů, pomoci, investoři by se objevili velmi rychle. Jak to bude, je pouze otázkou času, nechme se proto překvapit, co Dentacoin přinese. Důležité je také podotknout, že Dentacoin nebyl vytvořená proto, aby konkuroval ostatním kryptoměná, ale právě proto, aby pomohl pacientů.

ⓘ Aktuální kurz Dentacoin (DCN)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Dentacoin (DCN).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *