Kryptoměna Decentraland (MANA)

Decentraland

V tomto článku se podíváme na projekt, který přispěchal s něčím zcela novým a pro lidi velmi zajímavým. Bohužel se ale nepodařilo tento projekt rozjet v takové podobě, v jaké si jeho tvůrci zprvu představovali. Za to všechno může zpackané ICO, které se tvůrcům Decentralandu vůbec nepovedlo.

Úplně původní myšlenkou bylo vytvoření něčeho podobného, jako v současné době známe pod pojmem Second Life. Mělo se jednat o opravdový decentralizovaný svět, ve kterém se dokonce počítalo i s tím, že by zde mohla vznikat pracovní místa, za která by lidé dostávali zaplaceno apod. Samozřejmě, že projekt zní zajímavě, otázkou je, zda by se ujal také v případě, že by se ICO povedlo.

ⓘ Aktuální kurz Decentraland (MANA)

Princip fungování

Principem fungování Decentralandu měl být plně decentralizovaný svět, ve kterém by se odehrávali nejrůznější transakce či pohyby, ba dokonce pracovní pohovory a jiné věci spojené s reálným světem. Tento svět by navíc řídila sama komunita, cože je také dosud nevídaný projekt, který mohl mít velký potenciál. Nezasahoval by do něj jakkoli samotný vývojářský tým, zkrátka čistě by vše řídila jen sama komunita. To se samozřejmě komunitě ve světě kryptoměny velmi líbilo a těšili se na spuštění projektu a na spuštění prvního prodeje mincí, tzv. ICO. Bohužel právě v této velmi podstatné fázi udělali vývojáři chybu, díky které se tento projekt zřejmě nikdy pořádně nerozjede, ačkoli potenciál, kterým projekt disponoval, rozhodně nebyl malý.

ⓘ Aktuální kurz Decentraland (MANA)


Špatné ICO

Vývojáři totiž nikde neuvedli přesný čas, kdy by se měl ICO spustit, takže lidé v očekávání trávili „hodiny“ na Twitterových účtech vývojářů či brouzdáním po jejich internetových stránkách v domnění, že se něco dozvědí. Jenže zatímco si tyto „malé rybky“, tedy malí investoři, sháněli informace, vývojáři umožnili „velrybám“, tedy velkým investorům, aby skoupili většiny MANA mincí. Tedy kryptoměny, která se měla v projektu Decentraland využívat k placení.

Díky tomuto přešlapu tak tuto kryptoměnu vlastnilo několik velkých investorů, ale na ty malé už se jaksi nedostalo. Díky tomu tak v tomto projektu nemohla komunita projekt řídit, čímž vlastně zanikla úplně prvotní myšlenka toho, že se v tomto decentralizovaném světe bude komunita sama řídit. Projekt se tak nemohl a ani nemůže nějak dál rozvíjet, když tokeny drží několik málo velkých investorů. A aby i tento decentralizovaný svět řídilo několik málo vyvolených, s tím se zkrátka nepočítalo. Komunita již projektu začala méně důvěřovat a to vše vede k postupnému zániku tohoto projektu.

Koupě či držení

Ačkoli tokeny MANA mají většinou velcí investoři, dá se s nimi obchodovat, tedy můžete je kupovat a prodávat dle libosti, záleží pouze na vašich možnostech a také na vašich financích, které do těchto tokenů chcete investovat. Směnárna, kde byste tyto tokeny vyměnili za fiat měnu, zatím bohužel neexistuje, stejně jako u většiny dalších altcoinů. Pokud ale tokeny chcete skutečně vlastnit, můžete si je nakoupit na některé fungující a ověření burze s kryptoměnou, které s těmito tokeny obchoduje. Abyste mohli tokeny zakoupit, budete potřebovat na svém účtu na směnárně nějaké bitcoiny nebo Etherum. Bez nich nic nekoupíte. Nákup těchto základních kryptoměn ale není nic složitého a seženete je prakticky úplně všude. Takto se vyvíjela cena tokenů od jejich vzniku:

Budoucnost

Jak je zmíněno výše, díky ICO projektu šla celá myšlenka Decentralandu do ztracena. Větší rozvoj tohoto projektu už se bohužel nečeká a možná, že za pár měsíců bude tato kryptoměna prohlášena za „mrtvou“. Je to škoda, projekt měl ambice a měl možnosti stát se pro svou komunitu zajímavým projektem. Takto jej zničili samotní tvůrci a velcí investoři.

ⓘ Aktuální kurz Decentraland (MANA)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Decentraland (MANA).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *