Kryptoměna Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin cash

Co je to Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash (BCH) je digitální měna, která vznikla 1. srpna 2017 forkingem od Bitcoinu. Bitcoin Cash je také označení pro decentralizovanou P2P síť, ve které se BCH používá. Bitcoin Cach (stejně jako ostatní kryptoměny) umožňuje levné a rychlé platby přes internet bez ohledu na místo či částku platby. Bitcoin Cash funguje opět na blockchainu. Záznamy o platbách se sdružují do bloků, každých 10 minut vzniká jeden nový blok. Tyto bloky se pak spojují v řetězce – blockchainy.

ⓘ Aktuální kurz Bitcoin Cash (BCH)

Proč byl Bitcoin Cash vytvořen?

Bitcoin Cash byl vytvořen, aby přinesl zpátky hlavní kvality peněz, které byly součástí původního softwaru Bitcoin (Bitcoin Core). Během let totiž tyto kvality u Bitcoinu Core vymizely. Pokrok byl potlačen lidmi, organizacemi a společnostmi zapojenými do vývoje Bitcoin protokolu. Výsledkem je, že v současné době je Bitcoin Core nepoužitelný jako měna, kvůli rostoucím poplatkům za transakce a času převodu. Trvá to totiž několik hodin, až dní.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash

V obou těchto sítích se každých 10 minut nové transakce spojí do bloku. U Bitcoinu je však maximální velikost tohoto bloku pouhý 1mb, což je přibližně 1700 transakcí. Bitcoin tedy dokázal zpracovat pouze 3 transakce za sekundu. Což je ve srovnání například se společnostmi MasterCard nebo Visa, které provozují platební karty, obrovský rozdíl. Tyto společnosti zvládají tisíce transakcí za sekundu.
Tento problém se snažila komunita Bitcoinu vyřešit aktivováním SegWit (segregated witnesses). To jsou změny kódy, při kterých dojde ke zvýšení kapacity bloku až na 2mb a množství zapisování nových transakcí až na čtyřnásobek.
S tím někteří však nesouhlasili, a tak byla vytvořena kryptoměna zcela nová – Bitcoin Cash.
A Bitcoin Cash se liší především v tom, že tedy odstraňuje SegWit a kapacita bloků je zvýšena na 8mb.

ⓘ Aktuální kurz Bitcoin Cash (BCH)


Kde Bitcoin Cash pořídit?

Například stránka Changelly.com nebo směnárna Coinbase.com, která nedávno oznámila plnou podporu pro nákup a prodej Bitcoin Cash. Stačí si zde založit účet a provést první transakci.
Na stránce Localbitcoincash.com můžete najít seznam nejbližších obchodníků s touto měnou.

Jaká je hodnota Bitcoin Cash?

K datu 9. února 2018 je hodnota 1 BCH = 1,292 USD, což je přibližně 26,800 Kč.
Nejvyšší hodnota, které tato kryptoměna dosáhla, byla naměřena 20. prosince 2017, kdy 1 BCH = 4,092 USD, což je přibližně 84,879 Kč.
V oběhu je k dnešnímu datu (9.2.2018) 16 958 650 BCH a maximální počet je 21 000 000 BCH.

ⓘ Aktuální kurz Bitcoin Cash (BCH)

Nevýhody Bitcoin Cash

Jelikož je tato digitální měna poměrně nová, není moc praktická. Nemůžete s ní například zaplatit v internetových obchodech, takže je vhodnější spíše pro investory, kteří i formují její cenu a očekávájí růst hodnoty. Ale hodnota Bitcoin Cash je velmi nestabilní, což je však problém téměř každé vlemi žádané kryptoměny. Hodnota kryptoměn není totiž ničím krytá, záleží jen na důvěře uživatelů.
Jak už to tak na internetu bývá, dalším rizikem jsou útoky hackerů. Ale s tím asi nic nezmůžeme.


Má Bitcoin Cash budoucnost?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, pouze doměnky. U kryptoměn si nikdy nemůžete být jisti, co se zrovna stane.

Dovolím si použít citaci zkušenejšího: „Já používám bitcoin už od roku 2011 a moje intuice mi říká, že tahle věc nebude mít dlouhé trvání. Bitcoin cash ještě před chvílí formálně neexistoval. Takže dosud se ani trh nestačil vyjádřit, jakou vidí budoucnost. Očekává se, že lidé, kteří uznávají bitcoin, tak budou bitcoin cash sabotovat a budou ho chtít prodat. Tím postupně zaženou jeho cenu k minimu.“ Takto se vyjádřil Martin Šíp ve vysílání Českého Rozhlasu Plus.

Zdroj: www.irozhlas.cz

ⓘ Aktuální kurz Bitcoin Cash (BCH)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Bitcoin Cash (BCH).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *