Kryptoměna Binance coin (BNB)

Binance coin (BNB)

Binance Coin je poměrně novou kryptoměnou, která existuje teprve od roku 2017, přesto jako všechny ostatní kryptoměny má jasné poslání, díky kterému se mezi uživateli stal oblíbeným. Tato kryptoměna se využívá na platformě Binance, kde je Binance Coin velmi prospěšný všem majitelům, kteří jej mají v peněžence. Token Binance Coin je pak založený bázi Etherum, což s sebou nese mnohé výhody.

ⓘ Aktuální kurz Binance coin (BNB)

Platforma Binance

Binance je platforma sloužící pro směnu jednotlivých kryptoměn za kryptoměny jiné. V překladu se tedy jedná o burzu, kde můžete kryptoměny prodávat či kupovat. Tato platforma údajně zvládne až 1,5 milionu příkazů za jednu sekundu, což je skutečně neuvěřitelné množství a velký nápor na technologii. Binance svým klientům nabízí přehledné prostředí i podporu většiny kryptoměnových párů, tedy i těch, které se na jiných burzách neobchodují. Jedinou nevýhodou je, že Binance neumožňuje směnu fiat měny za kryptoměnu. Abyste mohli obchodovat, budete tak ve své peněžence potřebovat bitcoin, Etherum či jiné podporované kryptoměny.

Na této platformě pak existují právě domovské tokeny Binance Coin. Ty se využívají především pro placení všemožných poplatků, které jsou s používání Binance spojené, tedy nejrůznější poplatky za směnu a další. Pokud navíc poplatky hradíte tímto tokenem, máte také zvýhodněné poplatky, neplatíte tedy plnu cenu. Platíte tak méně než uživatelé, kteří platí poplatky v bitcoinech či jiné kryptoměně. Počet mincí Binance Coin je omezený na 200 milionů tokenů. Navíc polovina z nic byla prodána v předprodeji, tedy v tzv. ICO, kde jej mohli investoři a zákazníci zakoupit ta výhodnější kurz.

Podstatné je, že Binance je v současné době největší kryptoměnová burza na světě. Tohoto úspěchu ale dosáhla během pouhých šesti měsíců, což je skutečně skvělý počin. To s sebou nese obchody přesahující 5 milionů dolarů každý den, takže i zabezpečení je na velmi vysoké úrovni! Důležitou informací pro hrazení poplatků je fakt, že se sleva postupně menší a to každým rokem. První rok využívání Binance Coin máte slevu na poplatku 50%, po pěti letech používání již slevu bohužel nemáte a je tak jedno, zda poplatky budete hradit tímto tokenem či jinou kryptoměnou.

ⓘ Aktuální kurz Binance coin (BNB)


Kde se dá Binance Coin koupit

Binance Coin se nedá koupit ve směnárnách za fiat měnu, je proto potřebné tyto tokeny kupovat pouze na burzách, které jej nabízejí. Problém je, že tento token je velmi specifický a sehnat se dá prakticky pouze na platformě Binance. Další problém je také s uchováním této kryptoměny. Stejně jako nákup, i držení je prakticky možné pouze na platformě Binance. Vzhledem k tomu, že je Binance Coin určen především pro placení poplatků právě na Binance, je to celkem logické.

ⓘ Aktuální kurz Binance coin (BNB)

Hodnota Binance Coin

V současné době se cena Binance Coin pohybuje okolo devíti dolarů za jeden token. I tato kryptoměna rostla především díky velkému boomu kryptoměn v loňském roce a podobně jako ostatní v tom letošním na své ceně drobně ztratila. Pro srovnání zde uvádím graf vývoje ceny jednoho tokenu Binance Coin v posledním třech měsících:

Kryptoměna Binance Coin navíc patří mezi třicet kryptoměn s největší tržní kapitalizací, což je rozhodně hezký počin. Nevýhodou tokenu Binance Coin je fakt, že mimo platformu Binance nemá prakticky jiné využití.

ⓘ Aktuální kurz Binance coin (BNB)

Binance coin hodnota
Binance coin hodnota

Co nás čeká v budoucnosti

Je jasné, že tokeny Binance Coin jsou odkázány především na loajalitu a věrnost zákazníků platformy Binance. Pokud by zákazníci neobchodovali na Binance, token Binance Coin by zcela postrádaly smysl. Na druhou stranu se nezdá, že by zákazníci chtěli tuto platformu opustit a tak se dá očekávat, že tyto tokeny budou na své ceně spíše jen stoupat.

ⓘ Aktuální kurz Binance coin (BNB)

Hledej podobné články jako Kryptoměna Binance coin (BNB).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *