Kde získat Bitcoin

Kde získat Bitcoin

Obchodování s Bitcoinem představuje zvrat ve finanční politice. Každou vteřinou se měna dostává do podvědomí více a více interesentů, kteří nepřetržitě hledají způsoby, jak Bitcoin získat. V dnešní době těchto způsobu přibývá, jsou jednoduché k pochopení a k následné realizaci. Teď už pouze stačí vyhledat ten nejschůdnější způsob. Základní informaci, kterou při získávání Bitcoinu potřebujete vědět je, že jeho originalita spočívá především v jeho softwaru, který je prakticky nemožné zkopírovat a zneužít. Cesta, jakou se došlo k jeho naprogramování, byla náročná a předem promyšlená. A i proto si nyní můžete vybrat, který ze způsobů získávání Bitcoinu využijete.

„Hlubinná těžba“ Bitcoinu

Abych propojil moderní internetový svět a krutou realitu, na chvíli se částečně odkloním od tématu. Myšlenka na Bitcoin totiž ve mně probouzí určité filozofické myšlenky. Internetová měna Bitcoin by se mohla brát jako určitá nerostná surovina, kterou potřebujeme získat. Lidé po celém světě se z bohatství naší matičky Země snaží získat suroviny, které slouží k následnému vývoji. Takže lidé, kteří jsou v procesu získávání Bitcoinů zapojeni, se dají považovat za určité „těžaře“. A tak se jim i slangově říká. Těžba Bitcoinu není pro „těžaře“ totiž nic jiného, než potvrzování příchozích transakcí, které si mezi s sebou obchodující klienti či uživatelé vyměňují. Mezi obchodujícími, kteří mezi s sebou uzavírají transakce, je zachována striktní anonymita. „Těžaři“ si zachovávají svojí anonymitu vůči příjemcům a odesílatelům. Takový je jeden ze způsobů, který je hojně využíván. Je označovaný za ne příliš složitý, i když je k těžbě potřeba určitá míra znalostí.

Obchodujeme na burzách

Cenově nejvýhodnější službou se stává nákup Bitcoinů přímo na Bitcoin burze, kterých po světě existuje velké množství. Internetové burzy s Bitcoiny se staly stálou součástí světu digitálních měn. Tyto burzy fungují na principu směny běžných denních měn, jako jsou dolary, libry a eura za krypto měnu. Tento princip samozřejmě funguje i naopak, tedy za Bitcoiny lze získat běžnou konvenční měnu vašeho státu. Předtím než přistoupíte k obchodování s Bitcoiny na burze, bylo by vhodné věnovat svůj čas přehledné a hlubinné kontrole zdrojů, především kvůli bezpečnosti. Mezi nejvýznamnější a prověřené burzy patří především Bitstamp , Bitfinex , Huobi a BTC-e , kteří umožňují jednoduché a zároveň přehledné vedení obchodu, prodeje a nákupu alternativní měny. Největší chválu sklízejí „překvapivě“ především ty čínské bitcoinové burzy, určené především pro asijské tradery.
Nyní je pravý čas zmínit, na jakém principu takové burzy fungují. Život těchto burz je založen na principu setkávání nabídky a poptávky na jednom místě v určitý čas. Je tedy zcela očividné, že cenu kryptoměny neurčuje provozovatel. Díky této krátké jednoduché definici získáváte důležitou znalost o bitcoinových burzách. Jak si ale vybrat tu pravou burzu? V takovém případě je důležité vybrat si tu, která nabízí nejnižší či nejvhodnější poplatky a je zároveň vysoce bezpečná. Přeci jen. Nikdy nevíte, co se může stát a je potřeba si své finance důkladně chránit. Dalším důležitou roli bude zcela jistě sehrávat objem obchodování a úspěšnost dané burzy. Takové burzy jsou pro budoucího kupujícího nejvhodnější. V neposlední řadě byste neměli zapomenout na porovnávání nabízených kurzů Bitcoinu. Hledání ideální burzy pro nákup Bitcoinů tak představuje složitý a zdlouhavý proces, kdy je vyžadováno i ověření vaší identity. Je tedy důležité počítat s určitou časovou rezervou.

Osobní nákup Bitcoinů

V případě, že vám těžba či nákup alternativní měny na burze není vlastní, můžete využít osobní nákup na internetových stránkách. Při takovém způsobu prodeje nabízí prodejce pod svým pseudonymem či přímo vlastním jménem své Bitcoiny ke koupi v denní měně. Prostřednictvím internetových převodů, například serveru Paypal, je tedy umožněno kryptoměnu zkupovat. Osobní nákup je vedený na principu setkávání nabídky a poptávky.

Návštěva bankomatů

Vzhledem k tomu, že popularita má stoupající tendenci, došlo v poslední době k vzniku speciálních bankomatů, které slouží k nákupu či prodeji kryptoměn. Možná jste nyní lehce nedůvěřiví v tento způsob, ale vaše obavy jsou naprosto nemístné. Tento způsob je velice přehledný a snadno realizovatelný. Na internetových stránkách, které popisují zmíněný způsob obchodu, lze vyhledat bankomat, který je nejblíže vašemu bydlišti. Pak už stačí jediné. Takový bankomat navštívit a uskutečnit obchod s protistranou.

Nevybrali jste si? Ještě je tu směnárna!

Nedokázali jste si z nabízených možností vybrat tu, která by vám nejvíce seděla? V tom případě mám pro vás ještě jednu a to tu poslední. Získat Bitcoiny můžete jednoduše získat za pomoci směnáren. Zde ovšem přicházíte o slovo. Cenu kryptoměny totiž určuje provozovatel, na jehož nabídku máte či nemáte možnost kývnout.

Způsobů, jak získat Bitcoin, je tedy celá řada. Najít v nich výhody je poměrně lehké, těžší je už identifikovat nevýhody.