Kde platit Bitcoinem

Kde platit Bitcoinem

Revoluce odstartovala. Je úspěšná. Měna se stává součástí platebních metod mnoha států. My, vzhledem k tomu, že pocházíme z České republiky, se zaměříme na to, kde je možné platit za pomoci Bitcoinů.

Tuzemská bitcoinová komunita patří k nejrozšířenějším na světě. V mnohých pražských obchodech, centrech, restauracích a kavárnách je nyní umožněno platit Bitcoiny mnohem více, než ve větších evropských centrech jako je Londýn a Paříž. A existují k tomu i věrohodné důkazy. V České republice je podle mezinárodní mapy coinmap.org kolem dvou set obchodů a restaurací, kde je možné platit Bitcoiny. Například naše bratrské město Bratislava umožňuje tuto příležitost pouze 40 místům ve slovenském hlavním městě. Bitcoin mimo jiné akceptují jednotlivé fyzické osoby, které poskytují určité služby. Výjimkou není ani pražská taxislužba Lukáš, která je tak první dopravní službou poskytující platbu prostřednictvím virtuální měny.

Jak ale ovlivňuje platbu s alternativní měnou EET? K zavedení platby s Bitcoiny je samozřejmě nutná elektrnická evidenční pokladna, která platbu „internetovými mincemi“ schvaluje. K transakci prostřednictvím Bitcoinů je důležité zavést si elektronickou peněženku do mobilu, která je podobná internetovému bankovnictví. Ovšem ani EET nezabránilo expanzi Bitcoinů i do odlehlých míst České republiky. Nejenomže můžete službu využít ve velkých městech v řetězcích Subway, který byl mezi prvními, kdo platbu Bitcoiny začal využívat, ale i v menších městech a vesnicích. A jak už bylo řečeno. Bitcoiny lze směnit ve speciálních bankomatech, které je po Praze hned několik.

Revoluce ve finanční politice států zasáhla obchody několika českých měst. Výhody, které tento typ platby přináší, se už mohou pouze rozšířit. Je jen otázkou času, kdy k tomu dojde.