Kapitálové trhy vs. kryptoměnové trhy: Týdenní přehled výkonnosti

Zisky zavedených kapitálových trhů v minulém týdnu pokračovaly v růstu, což kontrastuje s většinou kryptoměn, které zisky naopak odepisovaly. Největšším kapitálovým trhem za poslední týden i rok je Hongkong, přičemž index Hang Seng přidal 2,8 procenta za týden a 10,8 procenta za rok. Na druhém místě byl S&P 500, který přidal 2,2% za týden a 7,5% meziročně, a pak Shanghai Composite, který za týden přidal 2,0% a 7,6% meziročně.

Hang Seng byl na výsluní sedm týdnů po sobě a druhý týden za sebou uzavíral na novém rekordu. Mezitím S&P 500 pokračuje ve svém vzestupu na rekordní úroveň, zatímco BSE 30 Sensex dělá totéž.

Následující tabulka ukazuje relativní týdenní a roční výkon některých nejoblíbenějších krypt. Okamžitě vyniká relativně vysoká výkonnost Ethereum (ETH).

Jak již bylo řečeno v úvodu, situace u kryptoměn je až na výjimky opačná. Jediná kryptoměna s pozitivním výsledkem byla Ethereum a to s přírůstkem 1,4%. Ostatní hlavní kryptoměny vykazovaly ztráty: do 10% Bitcoin, Dash, Litecoin, Bitcoin Cash a přes 10% Monero, IOTA, Ripple.

Celkově trh s kryptoměnami zůstává ve fázi konsolidace s nižší volatilitou, a tedy i méně předvídatelným následným vývojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *