IOTA – zajímavá kryptoměna s funkcí a podporou Microsoftu

IOTA

Slyšeli jste už o této vskutku zajímavé krypto měně jménem IOTA (IOT) ? Zjistěte více informací o této open-source síti s velkým potencionálem.

Aktuální cena této krypto měny se pohybuje lehce pod $5 (21.12.2017 12:00). Cena se v nedávné době zvedla, poté co se partnery tohoto technologického start-upu staly společnosti Microsoft, Fujitsu, Cisco, Volkswagen a další velké firmy. Výše jmenované se podílejí spolu se sítí IOTA na prvním veřejném MARKETU pro IoT(Internet věcí).

IOTA (IOT) byla stvořena primárně ne jako krypto měna, ale jako distribuovaná účetní kniha, která využívá bezblokovou technologii DAG (nebo také Tangle). Síť Tangle funguje bez limitů počtu transakcí za minutu a bez poplatků. Oproti jiným krypto měnám, používající klasický blockchain, se na síti IOTA (IOT) nepodílejí těžaři, ale každý vlastník peněženky musí za jednu transakci, dvě jiné ověřit, proto ta bez poplatkovost za transakci.

Plán využití sítě IOTA (IOT), která by zprovozněna od června 2016, je že by se měla stát páteří IoT (Internet věcí, to jsou chytrá zařízení připojená na internet, vyměňující si data, může jít od domácích spotřebičů až po různé průmyslové stroje či celky, v podstatě jakékoliv elektronické zařízení) .

V síti IOTA funguje digitální měna IOT (token), všechny jsou před těžené a jejich počet se nemění.

Velká výhoda krypto měny IOTA (IOT) je oproti klasickým blockchain měnám, že při zvyšujícímu se množství uživatelů, kteří peněženku používají, se síť stává rychlejší a bezpečnější.

Tato krypto měna se dá aktuálně koupit například na burza Bitfinex.com

Aktuální hodnota krypto měny IOTA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *