Burza Bitstamp byla napadena DDOS útokem

Bitstamp.net

Dne 29.11.2017 byla bitcoin burza Bitstamp.net napadena DDOS útokem. Burza byla několik hodin nedostupná. Bohužel zrovna v době, kdy kurz Bitcoinu zažil prudký pád (z předchozího prudkého zhodnocení od $1300, v průběhu 24 hodin) z $11.350 na $9300, během jedné až dvou hodin.

Denial of service (DoS) (česky odepření služby) je typ útoku na internetové služby nebo stránky, jehož cílem je cílovou službu znefunkčnit a znepřístupnit ostatním uživatelům; může k tomu dojít přehlcením požadavky či využitím nějaké chyby, která sice útočníkovi neumožní službu ovládnout, ale umožní ji rozbít. Podtypem útoku DoS je tzv. distributed denial of service (DDoS), při kterém je pro přehlcení cílové služby požadavky využito velké množství rozptýlených počítačů. Zdroj Wikipedia

Bitstamp.net měl problémy se zátěží v průběhu celého dne, až nakonec byla totálně položen a stal se nedostupným na internetu.

Po dvou hodinách byl provoz obnoven a nyní funguje bez problémů. I další burzy měli velké problémy v průběhu dne s DDOS útoky.

Snad se provozovatelé burz poučí a zvýšší zabezpečení chodu, podobně jako to udělala burza Bitfinex.com (po předchozích problémemch s DDOS útoky pár dní nazpět), například použitých řesšením jako oni tzn. pomocí Cloudflare.com.

 

Hledej podobné články jako Burza Bitstamp byla napadena DDOS útokem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *