Budou za 5 let používat kryptoměny všichni?

Minimálně Tim Draper, který investoval do technologií zítřka od nejranějších dnů internetu, si to myslí a uvedl, že za pět let nebude nikdo používat fiat měny. Draper řekl, že posun, který se dnes děje, je větší než jaký proběhl v době železné nebo bronzové. Na otázku, jak srovnává příležitosti, když investoval do webu 1.0 a 2.0, mluvil o tom, že web změnil způsob předávání a nákládání s informacemi. Nyní však blockchainová technologie má potenciál změnit téměř každé průmyslové odvětví včetně způsobu fungování vlády.

Předpokládá, že jednotlivé vlády se v budoucnu rozpadnou, aby se staly skupinou mezinárodních subjektů, které budou soutěžit v poskytování svých služeb občanům. O budoucnosti klasických měn Draper uvedl, že za pět let budou fiat měny minulostí. Žádné měny nebudou spojeny s konkrétními zeměmi.

„Za pět let se pokusíte se zaplatit ve Starbucks klasickou měnou (vládou podporovanou měnou, jako je americký dolar) a barista se na vás bude smát a bude říkat: „Co to je? Počítáte drobáky? Nechcete mi rovnou dát mušličky?“

Ať už se Tim Draper mýlí, nebo ne, společnost Starbucks uvedla, že hodlá použít blockchain technologii pro zpracování spotřebitelských plateb v kryptoměnách.

Tim Draper předpověděl, kdy Bitcoin dosáhne hodnoty 10 000 dolarů, byl počátečním investorem do společností Skype a Tesla. Drží 30 000 Bitcoinů, které zakoupil na aukci amerických maršálů v roce 2014.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *