Bratři Winklevossové: Bitcoin má potenciál vyrůst nejméně 30x za 10 až 20 let

Máme to další pozitivní Bitcoinovou předpověď, která byla prezentována dvojčaty Winklevossovými – známými Bitcoinovými miliardáři. Cameron Winklevoss v rozhovoru pro CNBC ve středu 7. února prohlásil, že Bitcoin má „potenciál zhodnocení“ 30 až 40x oproti jeho současné hodnotě.

V době vydání článku byla tržní kapitalizace Bitcoinu těsně pod 140 miliardami dolarů, po výprodejích z úterý 6. února, kdy došlo k poklesu na 102 miliard dolarů.

To by znamenalo, že Winklevossové odhadují budoucí kapitalizaic Bitcoinu na více než 5 bilionů dolarů. Toto číslo vychází z porovnání se světovým trhem se zlatem s kapitalizací 7 bilionů dolarů, který dle bratrů Winklevossů Bitcoin naruší.

V reakci na nedávnou kritiku kryptoměn zástupci J.P. Morgana a úředníků přítomných na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, Tyler Winklevoss argumentoval, že digitální měny budou skvělým nástrojem strojových/počítačových transakcí.

„Kryptoměny nejsou pro transakce mezi lidmi zas tak důležité … ale když zařízení a počítače začnou využívat protokoly, jako je Bitcoin a ethereum. Nebudou se otevírat bankovní účty v J.P. Morgan … ty byly totiž vynalezeny bankéři ještě předtím, než existoval internet“ uvedl Tyler a dodal, že „kritika vychází pouze z nedostatku představivosti“.

Bratři Winklevossové nejsou osamocení optimisté, začátkem tohoto týdne citoval Cointelegraph řadu odborníků, kteří sdílejí podobně optimistický výhled na cenu Bitcoinu a předpovíjí, že do konce roku 2018 dosáhne hodnoty 50 000 dolarů, což bude znamenat kapitalizaci kryptoměn ve výši 1 bilionu dolarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *