Bitcoiny nemusíte těžit, existují kryptoměnové burzy

Každý, kdo se někdy trochu zajímal o bitcoiny, jistě ví, že vytěžit byť jeden jediný bitcoin je dost těžká práce. Existuje ovšem ještě jiný způsob, jak na této virtuální měně vydělávat. Dá se s ní obchodovat na burze. Stejně jako u jiných komodit vám pak stačí správně tipovat, kdy bude její hodnota klesat, kdy naopak stoupat, a podle toho pak nakupovat či prodávat.

Kryptoměny lze nakupovat na mnoha burzách. Pokud se vám orientace na nich bude zdát složitá, věřte, že je pro laika pořád daleko jednodušší než postup, jak těžit bitcoin. Toužíte-li po tipu na nějakou konkrétní, zaměřte se na Coinbase. Na té spousta lidí začíná.

Coinbase je obrovská, ale také drahá

Coinbase patří mezi největší burzy s kryptoměnami. Funguje už od roku 2012, loni měla přes 15 milionů uživatelů. Jak uvádí hardyn.cz., v Americe byla jejich aplikace dokonce stahovanější než Instagram či YouTube!

Abyste se mohli také zapojit, stačí se zaregistrovat, uvést své osobní údaje a přes webkameru či kameru mobilního telefonu ověřit totožnost pomocí nějakého osobního dokladu. Ověření trvá delší dobu, někteří uživatelé musí čekat i 2-4 týdny. Další zpoždění představuje bankovní převod prostředků na účet v Coinbase. Platit lze sice i přímo kartou, nicméně za to musíte odvést nemalý poplatek. Právě vysoké poplatky jsou nevýhodou burzy Coinbase.

Existují i decentralizované burzy

Coinbase se řadí mezi tzv. centralizované burzy, avšak kryptoměna se dá koupit i na těch decentralizovaných. Decentralizované burzy spojují lidi, kteří touží po koupi bitcoinu, s těmi, co je chtějí prodávat. Neexistuje žádný prostředník beroucí si provizi. Na druhou stranu tu chybí ta strana zaštiťující celou transakci a poskytující oporu v případě problémů. Volba je tedy na vás.

Mimochodem celou dobu se tu bavíme o bitcoinu, avšak na kryptoměnových burzách lze zakoupit i litecoin a další měny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *