Bitcoin v roce 2017 a budoucnost měny v roce 2018

Bitcoin v novém roce

Bitcoin (BTC) zažil v minulém roce roce velký růst je počáteční cena v roce 2017 byla okolo $900. Cena se dostala na aktuální hodnotu (27.12.2017) $15730.

Bitcoin (BTC) zažil růst až na hodnotu $19200, ale jak je při růstech zvykem prošel korekcí. V průběhu roku přišlo minimálně pět 30% korekcí, které se jak je již zvykem prezentovaly v klasických médiích jak nástup prasknutí bubliny.

Když Bitcoin (BTC) rostl v klasických médiích byl oslavován, načež pár dnů poté při korekcích byl zatracován. V podstatě nic nového pod sluncem, toto se děje již X let.

Během roku 2017 proběhlo mnoho víceméně neúspěšných hard forků (oddělení měny) Bitcoinu, jediný široce přijatý a vcelku úspěšný je start Bitcoinu Cash (BCH).

I přes prohlášení bankéřských kruhů, které se snažily kvalitu Bitcoinu (BTC) a ostatních krypto měn strhat, začala pomalá akceptace trhu virtuálních měn a velké bankovní domy a fondy začaly připouštět zapojení do obchodu s krypto měnami.

Bitcoin (BTC) byl také v roce 2017 uveden na derivátové burzy CBOE a CME ve formě futures na Bitcoin (BTC).

Co nás čeká v roce 2018 ? Z těch důležitějších věcí, které mají v roce 2018 přijít:

  • plánuje se vylepšení kódu Bitcoinu, které mají přinést zrychlení a zlevnění transakcí, což je aktuálně největší problém této krypto měny
  • zapojení Bitcoinu a dalších krypto měn do ETF fondů(portfoliové fondy) na burzách NYSE a CBOE
  • spuštění prodeje futures na Bitcoin na burze NASDAQ
  • akceptace virtuálních měn jako důležité součásti finančního systému (paradoxně, i když nejsou virtuální měny pod kontrolou nadnárodních/národních finančních institucí)
  • příchod miliard dolarů do trhu krypto měn od institucionálních investorů, což pravděpodobně povede k růst celého trhu virtuálních měn

No máme se na co těšit v každém případě to vypadá, že Bitcoin (BTC) a další krypto měny čeká další rok plný růstu. Pokud bych si mohl zavěštit tak růstu většího než byl v letošním roce.

One thought on “Bitcoin v roce 2017 a budoucnost měny v roce 2018”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *