Bitcoin propadl až k $10650 ostatní měny ho kopírují – 22.1.2018

Bitcoin klesá

Dnes opět Bitcoin (BTC) propadl z těžko nasbíraného růstu během posledních pár dnů, aktuálně se nachází na $10650 (22.1.2018 17:40).

Ostatní krypto měny kopírují jeho cenovou křivku. Ripple (XRP) jak už je jeho zvykem ubral procentuelně ještě více až na $1.2 (o to více by měl posílit po otočení trendu).

Aktuální informace okolo krypto měn, které by mohly mít vliv na cenu jsou rozporuplné.

Například v Indii banky zakázali transakce s krypto měnovými burzami, to mohlo mít velký vliv na propad. V Asii celkově se nyní aktivizují vládní a bankovní struktury proti krypto měnám.

Nicméně zase je tu mnoho pozitivních zpráv. Testovací nasazení Lightning network transakcí na Bitcoin blockchainu, které urychlí směnu Bitcoinů (transakce) mezi uživateli. To je nyní zásadní problém Bitcoinu. (Více o Lightning network v dalším článku zítra) Budoucí uvedení futures na Bitcoin na NASDAQ (i když je otázka, zda naopak nečekaně uvedení futures na CME a CBOE nezpůsobilo vyšší volatilitu).

Každopádně to vypadá na silnou podporu majitelů Bitcoinů obchodujících na burzách na hranici $10000. Uvidíme kam nás další vývoj dovede.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *