5 nejbláznivějších kryptoměn na světě

Asi jen málokomu ušlo šílenství ohledně Bitcoinu a jeho kolísavé ceny, která se nyní pohybuje okolo 9 tisíc dolarů za jednu minci. Možná vám taky něco říká Litecoin, Ehtereum nebo Ripple. Ale věděli jste, že kryptoměn existují tisíce? Prozkoumali jsme ty nejbláznivější. A připravte se na slušný bizár!

Dogecoin

Tato kryptoměna vznikla z meme psa Doge, které se ve své době rychle šířilo internetem. V roce 2013 byl založen Dogecoin, původně zamýšlený jako vtip, ale chytly se toho online komunity jako Reddit. Tato kryptoměna vyvolala slušný hype a na svém maximu v roce 2017 dosáhla tržní kapitalizace 650 milionů dolarů! Kupodivu se udržela dodnes a je to podle žebříčku Coinmarketcap třicátá největši kryptoměna, co se tržní kapitalizace týče.

Má smysl kupovat tyto bláznivé kryptoměny?

“Tyto experimentální měny mají většinou velmi malou tržní kapitalizaci a jejich kurz může rychle růst nebo padat na základě trendů nebo manipulace s trhem. Rozhodně bych nedoporučil zde jmenované měny jako investici. Například DogeCoin může mít smysl jako součást většího portfolia kryptoměn, kterému by ale měly dominovat klasické měny jako Bitcoin, Ethereum nebo Litecoin.” – říká Jan Střálka, spoluzakladatel kryptoměnové směnárny Instacoin.

TrumpCoin a PutinCoin

Samozřejmě i Trump má svou kryptoměnu. Nezaložil ji samozřejmě Bílý dům, ale ujali se toho internetoví vtipálci, kteří tuto politickou postavu využili pro vznik kryptoměny TrumpCoin, která skutečně funguje. Na stránkách TrumpCoinu se můžete dočíst, že slouží pro vytvoření světlé, bezpečné a prosperující budoucnosti.

A pozadu není ani ruský protějšek Vladimir Putin, kterému komunita vytvořila PutinCoin.

WhopperCoin

Tento coin byl experiment ze strany BurgerKingu, kde uživatelé mohli sbírat mince v bonusovém programu. Za 1700 Whoppercoinů jste mohli získat zdarma burger s názvem Whopper. Bohužel to funguje pouze v Rusku a jednalo se spíše o to fast-foodový řetězec zviditelnit v době Bitcoinové horečky, než o praktické využití, které nemá v případě této měny větší budoucnost.

MoonCoin

A v čem je originální kryptoměna MoonCoin? Počet digitálních mincí v oběhu je omezen na průměrnou vzdálenost Země od měsíce. Na tuto měnu se dokonce váže vlastní programovací jazyk MoonWord. To muselo dát práce a přitom taková… Ale zaslouží si to uznání.

Fuck Token

Ultimátní a finální řešení Karmy. Jen tak skromně se představuje tato měna. Jeho význam pochází z anglické fráze “I don’t give a fuck”, kterou často lidé reagují na obsah, který je nezajímá. Ale co když je to zajímá a chtějí dát “fuck”? Právě od toho je tady Fuck Token.

Hledej podobné články jako 5 nejbláznivějších kryptoměn na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *